Komunalna spółka nie w smak mieszkańcom

Czytaj dalej
Dominik Fijałkowski

Komunalna spółka nie w smak mieszkańcom

Dominik Fijałkowski

Przekształcać Gminny Zakład Budżetowy w spółkę z ograniczona odpowiedzialnością, czy nie? Na to pytanie odpowiedź dać miały spotkania konsultacyjne z udziałem władz i mieszkańców gminy Inowrocław. Uczestniczyliśmy w jednym z nich. Odbyło się w Jacewie.

Obecnie GZK działa jako zakład budżetowy. Władze gminy chcą przekształcić go w spółkę z o. o. Powód? - Na dziś nie odzyskujemy w stu procentach podatku VAT. Te straty powstają w większości w GZK. Jeśli zakład funkcjonować będzie jako spółka, pieniądze z VAT odzyskiwać będziemy w całości - tłumaczył Tadeusz Kacprzak, wójt gminy Inowrocław.

Wydawać by się mogło, że przekształcenie Gminnego Zakładu Budżetowego w spółkę z ograniczona odpowiedzialnością przyniesie same korzyści. Są jednak wątpliwości. Jakie kokretnie? I kto je zgłasza?

O tym w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.