Jolanta Młodecka

Komputer? Nie jest taki straszny!

Nauczyli się podstaw obsługi komputera, korzystania z  internetu. Teraz już mogą na ekranie monitora poznawać świat. Fot. Jotem Nauczyli się podstaw obsługi komputera, korzystania z internetu. Teraz już mogą na ekranie monitora poznawać świat.
Jolanta Młodecka

Bibliotekarze z Radziejowa nie zapominają o seniorach. Dla nich mają ciekawe propozycje, takie, które zachęcają do wyjścia z domu i włączenia się w nurt życia.

Ta zachęta do aktywnego włączenia się w życie środowiska, uczenia się nowych rzeczy okazała się skuteczna, czego przykładem właśnie zakończony kurs komputerowy. Prowadziła go Agnieszka Krupińska.

- Zgłosiłam ten pomysł po przejrzeniu projektu Fundacji Orange, różnych materiałów, niezbędnych do pracy z komputerem. Trochę go zmodyfikowałam, bo trzeba było przystosować go do potrzeb naszych kursantów. Nasz kurs ukończyło osiem osób. Ale zainteresowali się też inni, i już mamy propozycję, by go kontynuować.

Czego nauczyli się kursanci? - Poziom znajomości komputera był różny, większość nawet nie wiedziała, jak się go uruchamia - dodaje Agnieszka Krupińska. - Ale powoli nauczyliśmy się podstawowej obsługi, a potem i trudniejszych rzeczy.

Czyli tego, jak się zakłada foldery, jak pobierać zdjęcia z internetu, jak założyć pocztę, jak przez internet płacić rachunki i jak kupować na „Allegro”. Kilka osób zapragnęło otworzyć swoje konto na Facebooku.

Na zakończenie nauki kursanci: Jadwiga Paliwoda, Maria Kruszyńska, Barbara Walczak, Barbara Kudlińska, Bogusława Linowiecka, Barbara Sikorska, Józef Piątek i Janusz Seremet, spotkali się przy ciastkach i kawie.

Następne spotkanie już w internecie?

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.