Komisariat w Aleksandrowie Kujawskim policji po liftingu

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowicz

Komisariat w Aleksandrowie Kujawskim policji po liftingu

Jadwiga Aleksandrowicz

Oddany wczoraj uroczyście do użytku odnowiony gruntownie budynek komisariatu policji spełnia wszystkie wymagane standardy.

To kolejny po siedzibie komendy powiatowej w Aleksandrowie Kujawskim gruntownie zmodernizowany budynek policyjny. Komisariat w niczym nie przypomina „totalnego dziadostwa” sprzed lat, jak określił wcześniejszą siedzibę obecny na uroczystości insp. Wiesław Domański, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy.

Od pewnego czasu w mieście panował niepokój, związany z zapowiadanymi zmianami organizacyjnymi w komisariacie. Insp. Wojciech Machelski, komendant powiatowy policji w Aleksandrowie Kujawskim nawiązał do wypowiedzi radnych na ten temat na jednej z sesji rady miejskiej i uspokajał:

- Tak jak wcześniej mówiłem, nie po inwestowaliśmy w ten komisariat, by go zamykać. Wydaliśmy na modernizację pięćset sześćdziesiąt tysięcy złotych, z czego sto dziesięć tysięcy na sprzęt i nowoczesne urządzenia - informował.

Na uroczystość przybyli też inni goście, między innymi senator Józef Łyczak, wicestarosta Wojciech Marjański, burmistrz Leszek Dzierżewicz, Piotr Kosik, wójt gm. Waganiec, miejscy radni, duchowni.

Burmistrz apelował do komendanta wojewódzkiego, by pamiętano o wzmocnieniu kadrowym Ciechocinka w okresie letnim, gdy uzdrowisko odwiedzają tysiące kuracjuszy i turyści. Podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że w przyszłym roku będzie Światowy Zlot Młodzieży i zapewne tam będzie zostanie skierowanych wielu funkcjonariuszy, ale - podkreślał - mieszkańcy i goście Ciechocinka też chcieliby czuć się bezpiecznie.

Uroczystość była również okazją do wręczenia kom. Małgorzacie Sandeckiej oficjalnej nominacji na komendanta komisariatu. Od pewnego czasu pani komisarz pełniła obowiązki szefa tej jednostki.

Zmodernizowany obiekt poświęcił nie tylko ks. prałat Grzegorz Karolak, proboszcz ciechocińskiej parafii. Podzielił się tym aktem z zastępcą komendanta wojewódzkiego, komendantem powiatowym i panią komendant komisariatu, którym wręczył kropidło.

Jadwiga Aleksandrowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.