Komenda pod „13”. Nowa siedziba policji

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

Komenda pod „13”. Nowa siedziba policji

Dariusz Nawrocki

- Udało się! Wszyscy się cieszymy - wyznał w trakcie uroczystości otwarcia nowej siedziby policji w Inowrocławiu komendant Mirosław Elszkowski

Na nowej, oszklonej części budynku widnieje tabliczka z napisem Toruńska 13.

- Tej trzynastki się nie obawiam. Myślę, że będzie szczęśliwa dla was. Ja również trzynastego się urodziłem i uważam się za szczęśliwego i spełnionego człowieka. Ta trzynastka pomoże wam i pomoże miastu, wierzcie mi - mówił do policjantów prezydent Ryszard Brejza.

Przed laty w tym miejscu było kasyno. Kilka lat temu dzięki wspólnej akcji ówczesnego komendanta policji Wiesława Dzierbickiego, prezydenta Inowrocławia i posła Krzysztofa Brejzy udało się ten budynek przejąć od Agencji Mienia Wojskowego. W ostatniej chwili udało się unieważnić przetarg, a budynek przekazać policji. Prace budowlane kosztowały blisko 8,5 mln zł.

- Udało się. Wszyscy się cieszymy. Nie tylko my, ale myślę, że również mieszkańcy tego powiatu i miasta. Kiedyś wśród przełożonych tej jednostki zrodził się pomysł, aby zmodernizować obiekty tego garnizonu. Chcieli zapewnić funkcjonariuszom i pracownikom lepsze warunki do pełnienia służby i pracy, a mieszkańców miasta i powiatu przyjmować w komfortowych warunkach - przypomniał w trakcie uroczystości mł. insp. Mirosław Elszkowski, Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu.

Część pracowników przeprowadziła się już do nowego budynku. Pozostali pracują w starym. Oba gmachy łączy przeszklony łącznik. - Chciałbym pogratulować pracownikom, którzy rozpoczęli pracę w nowym budynku, tego, iż w ciągu jednego dnia ze standardów pracy wczesnodwudziestowiecznych przenieśli się do standardów dwudziestopierwszowiecznych. Łącznik między tymi dwoma budynkami symbolizuje, jaka jeszcze jest droga przed nami - mówił nadinspktor Krzysztof Zgłobicki, komendant wojewódzki policji. Życzył policjantom, by w budżecie znalazły się pieniądze na realizację drugiego etapu tej inwestycji, a więc modernizację starego budynku przy Toruńskiej 15. - Tym ludziom to się naprawdę należy - wyznał.

Nowy budynek na gościach zrobił duże wrażenie. Pamiętali bowiem, jak wyglądał on jeszcze trzy lata temu. Wtedy szpecił to miejsce. Dziś jest wizytówką Inowrocławia.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.