Kolekcja staroci się powiększa. Zobaczcie

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Kolekcja staroci się powiększa. Zobaczcie

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Izba Pamięci Zabytków w Wielkim Mędromierzu wzbogaciła się o nowe eksponaty. Zbigniew Brzuchalski z pasją opowie o nich.

Zbliża się majówka, pogoda jest niepewna, może wpadniecie do Miodowej Wioski do Wielkiego Mędromierza. Tam koniecznie trzeba odwiedzić posesję pod nr 20. Od tego sezonu w Izbie Pamięci Zabytków w Wielkim Mędromierzu możecie obejrzeć nowe eksponaty. Właściciel tego ciekawego i nietypowego miejsca, Zbigniew Brzuchalski dba, aby jego kolekcja powiększała się. - To jest moja pasja, kocham stare samochody, ale także wiekowe przedmioty - mówi pan Zbigniew.

- Oprócz stałych eksponatów, takich jak motocykle, rowery, radia, rzutniki czy stare sprzęty codziennego użytku, do obejrzenia są także urządzenia związane z techniką.

Przedmioty zgromadzone w izbie mogą doskonale posłużyć do nauki z zakresu mechaniki. Modele i przekroje silnika Wankla, aparaty zapłonowe czy pompy hamulca to nie lada gratka dla pasjonatów motoryzacyjnych. Również koneserzy stolarki znajdą coś dla siebie. W kolekcji znajdują się stare narzędzia stolarskie, takie jak np. strugi profilowe.

Można tam zobaczyć nie tylko stare motocykle, ale także laptop z lat 90., żelazko z duszą na węgiel drzewny czy wiszący zegar.

Wizyta w tym miejscu może być świetną lekcją historii dla całej rodziny. - Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam w każdą sobotę w godz. od 14 do 18 - zachęca właściciel izby. - Zajrzyjcie także na stronę internetową.

Na miejscu właściciel izby opowie więcej ciekawych historii i podzieli się wiedzą z zakresu mechaniki pojazdowej. Warto dodać, że jest on nie tylko kolekcjonerem, ale także sam odnawia zabytkowe pojazdy. Jest w trakcie odnawiania fiata 500 z roku 1971 r. Pan Zbyszek z pasją opowie wam historie. Można tam spędzić naprawdę urocze popołudnie i dowiedzieć się ciekawostek.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.