Kółek zainteresowań dla dzieci w tym roku zabrakło

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Kółek zainteresowań dla dzieci w tym roku zabrakło

Ewa Abramczyk-Boguszewska

- Zajęcia pozalekcyjne? Kółka zainteresowań? A kiedy i gdzie mamy je zorganizować? - pytają rozgoryczeni nauczyciele i dyrektorzy.

Od września w szkołach podstawowych zrobiło się tłoczno. Zwłaszcza tych, które przed reformą funkcjonowały samodzielnie, a teraz muszą jeszcze pomieścić siódme klasy. Ich uczniowie mają tygodniowo średnio 35 godzin. Stąd lekcje trwające od rana do późnego popołudnia, tłok w świetlicach, WF na korytarzach.

Brakuje miejsca

Ale problem nie tylko w tym. - Od października w naszej szkole zawsze ruszały zajęcia pozalekcyjne, kółka itp. - opowiada pani Marzena z Bydgoszczy. - Tymczasem okazuje się, że w tym roku, przynajmniej na razie, takich zajęć nie będzie, ponieważ nie ma wolnych sal. Przecież to niedopuszczalne! Dlaczego dzieci mają tracić przez to, że do szkół weszła reforma? Miało być lepiej, a jak na razie jest tylko gorzej!

W dalszej części artykułu wypowiadają się:

 • Mirosław Jardanowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu
 • Anna Gołębiewska, wicedyrektor SP 66 w Bydgoszczy
 • Dorota Łoboda z ruchu „Rodzice przeciwko reformie edukacji”.
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.