Kolejowe rewolucje w regionie. Co się zmieni?

Czytaj dalej
Fot. Polregio
Arkadiusz Marciszek

Kolejowe rewolucje w regionie. Co się zmieni?

Arkadiusz Marciszek

Na pojawienie się Pendolino nie na naszych lokalnych szlakach nie mamy szans. Ale od niedawna możemy odczuć taki sam komfort podróżowania.

Nowy skład o nazwie „Link” jeźdz na trasach prowadzących do Chojnic, m.in. ze Słupska, z Trójmiasta, Tczewa, Helu oraz ze Szczecinka. Interesująca dla mieszkańców naszego regionu może być informacja, że do 31 sierpnia zwiększona będzie ilość pociągów z Gdyni na Hel i Gdyni do Władysławowa. W relacji Gdynia - Hel będą kursować w składy przystosowane do przewozu większych grup podróżnych, a także rowerów i wózków.

– Mamy teraz składy nowoczesne, ekonomiczne, a dodatkową ich zaletą jest to, że mają specjalne strefy przeznaczone dla najmłodszych pasażerów. To nowością w segmencie przewozów regionalnych – mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes Polregio.

Zysk też dla podróżnych

To dopiero początek prawdziwej zmiany oblicza Spółki. W zeszłym roku, po raz pierwszy w swojej 15-letniej historii, Spółka osiągnęła dodatni wynik finansowy we wszystkich obszarach działalności. Co nie oznacza podwyżej cen, wręcz przeciwnie. Obniżono ceny biletów wg oferty „Połączenie w dobrej cenie” obowiązują także na odcinkach m. in. Pelplin - Tczew, Malbork – Kwidzyn, Chojnice – Czarne.

Nowe Linki to dopiero zapowiedź większych zmian, jakie Polregio będzie przechodzić w ciągu najbliższych lat. Przewoźnik planuje, aby po 2018 roku, w barwach Polregio pojawiło się jeszcze więcej nowoczesnych pociągów. Nowością będą składy z napędem o napędzie hybrydowym: elektryczno-spalinowym.

Nie tylko po torach

Wymiana pociągów to jedynie część tego, co Spółka przygotowała dla pasażerów. Firma rozwija także swoją ofertę poprzez tworzenie nowych połączeń, wdraża usługę zintegrowanego transportu kolejowo-autobusowego, współpracuje z przewoźnikami miejskimi.
W województwie pomorskim Polregio obsługuje średnio ponad 220 połączeń dziennie. Przewoźnik, poza obsługą aglomeracji trójmiejskiej i linii regionalnych, zapewnia także połączenia na trasach do sąsiednich regionów, np. do Bydgoszczy, Olsztyna oraz Elbląga.

Warto więc sprawdzić rozkłady jazdy i pomyśleć, czy wygodniejsze do wojaży jest auto, czy też pociąg.

Arkadiusz Marciszek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.