Kolejny pożar. Tym razem w Męcikale

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Kolejny pożar. Tym razem w Męcikale

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Kolejne pożary w gminie Brusy. Tym razem ogień pojawił się po wybuchu gazu z butli gazowej. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Pierwsze sygnały, jakie otrzymali strażacy, były przerażające.

- Z danych, jakie otrzymaliśmy, wynikało, iż w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym doszło do wybuchu gazu oraz pożaru - relacjonują zdarzenie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brusach. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do rozszczelnienia butli z reduktorem z gazem propan - butan. Spowodowało to wyciek gazu i wybuch, powodując jednocześnie uszkodzenie okna oraz niewielki pożar.

Na szczęście wybuch i pożar nie okazały się tragiczne dla mieszkańców. Ogień udało się opanować jeszcze przed przyjazdem straży.

Na miejsce przybyli ochotnicy z Brus, Męcikała, Czyczków oraz JRG z Chojnic. Ewakuowali oni mieszkańców z budynku, usunęli spalone i nadpalone rzeczy oraz przewietrzyli pomieszczenia. Kamerą termowizyjną sprawdzono też, czy jest już bezpiecznie.

To nie pierwszy pożar w gminie Brusy. W ostatnim czasie mocno ucierpiało kilka rodzin w Leśnie, gdzie w wyników dwóch pożarów straciły one dach nad głową. Dzięki pomocy rodziny, bliskich oraz mieszkańców powoli stają na nogi, ale cały czas potrzebna jest pomoc. Wszyscy, którzy byliby zainteresowani jakimkolwiek wsparciem pogorzelców, szczegółów mogą dowiedzieć się u pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brusach, pod numerami tel. 52 39 69 387 oraz 52 39 69 385.

Trzy rodziny zdążyły już wszystkim ludziom dobrej woli podziękować za wsparcie finansowe, materialne i duchowe. Dzięki ich pomocy mogą marzyć o powrocie do poprzedniego życia, co nie zawsze jest takie łatwe. Na szczęście we wszystkich przypadkach pożary nie zakończyły się tragicznie dla mieszkańców.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.