Kolejny finał WOŚP też będzie ciekawy

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowicz

Kolejny finał WOŚP też będzie ciekawy

Jadwiga Aleksandrowicz

Przygotowania idą pełna parą. Co zdradzili nam organizatorzy?

W Aleksandrowie Kujawskim zabrzmią przeboje po włosku, w Ciechocinku wystąpią dwa znane polskie zespoły, w Zakrzewie trwają negocjacje z popularnym zespołem disco polo. To tylko niektóre atrakcje przygotowywane na styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Koncerty to przysłowiowe wisienki na torcie. Wcześniej sztaby w powiecie mobilizują zastępy wolontariuszy, załatwiają formalności, pozyskują sponsorów. Słowem - nastał czas intensywnych zabiegów organizacyjnych, uzgodnień, załatwiania różnych spraw.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grać będzie na rzecz szpitalnych oddziałów pediatrycznych i seniorów.

- Mamy już całą grupę siedemdziesięciu pięciu wolontariuszy. Jesteśmy na etapie załatwiania identyfikatorów - mówi Barbara Kawczyńska, dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku. - Wiemy już, że na koncercie w parku Zdrojowym zagra Jary Oddział Zamknięty. Dopinamy występ zespołu Róże Europy.

- Na naszym finałowym koncercie włoskie przeboje śpiewać będzie Andrea Lattari, wystąpią także zespoły pracujące i współpracujące z naszą placówką - zdradza z kolei Arkadiusz Gralak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. Tu wciąż jeszcze kompletuje się ekipę wolontariuszy. Ma być ich 70.

Bądkowianie od kilku lat organizują wspólny finał z zakrzewianami.


- Mamy bliżej do Zakrzewa niż do Aleksandrowa Kujawskiego. Już mamy dwudziestu pięciu wolontariuszy - nie ukrywa Elżbieta Madajczyk, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Bądkowie.

Bartosz Podobieński, dyrektor Domu Kultury w Zakrzewie, podaje, że w tej gminie pracować będzie 27. wolontariuszy, a na finałowej scenie na pewno wystąpi „Mister” i być może pewien popularny zespół disco polo. Rozmowy trwają.

Swój sztab będzie mieć gmina Raciążek. - Podczas koncertu stawiamy na własne zespoły dziecięce, ale nie tylko - mówi tajemniczo Agata Ceglewska, dyrektorka GOK.

To tylko niektóre przymiarki do finału WOŚP. O kolejnych będziemy informować.

Jadwiga Aleksandrowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.