Kolejne osoby będą odpracowywały zaległości czynszowe

Czytaj dalej
Fot. Maciej Stanik
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Kolejne osoby będą odpracowywały zaległości czynszowe

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

W 2015 roku sześć osób z gminy Więcbork rozpoczęło odpracowywanie długu czynszowego. Cztery osoby nadal pracują.

W urzędzie w Więcborku zdają sobie sprawę, że szanse ściągnięcia zaległości czynszowych od niektórych mieszkańców gminy są znikome. Dlatego postanowiono dać tym mieszkańcom możliwość odpracowania tego długu. W 2015 roku wprowadzono specjalny program i 1 czerwca podpisano stosowne umowy z sześcioma osobami. Ich zaległości łącznie sięgały blisko 33 tys. zł. Dwie osoby zakończyły pracę, a cztery nadal zaległości odpracowują.

Od stycznia w taki sam sposób dług odrabia kolejne sześć osób. Są one winne gminie łącznie 21 tys. zł. Dzięki ich pracy Więcbork będzie czystszy, a co ważne dla tych rodzin, dług z każdą godziną maleje.

Jak poinformował burmistrz Waldemar Kuszewski, rodzaj wykonywanej pracy jest zróżnicowany. Większość osób porządkuje miasto, jest też osoba wykonująca pracę biurową oraz pomoc opiekunki środowiskowej.

Zakres prac jest dostosowywany do potrzeb oraz umiejętności osób. Praca jest kontrolowana i wyceniana według przyjętych stawek. Jest jednak ważny warunek, by otrzymać możliwość odrobienia długu - trzeba na bieżąco płacić aktualne czynsze i nie można dalej się zadłużać.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.