Kolejne medale Julii Oczachowskiej

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Maciej Drabikowskimaciej.drabikowski@pomorska.pl

Kolejne medale Julii Oczachowskiej

Maciej Drabikowskimaciej.drabikowski@pomorska.pl

Inowrocławianka Julia Oczachowska wywalczyła dwa medale w halowych mistrzostwach Polski juniorek (do lat 18), które odbyły się na kortach WTS DeSki Warszawa.

Utalentowana 15-latka otrzymała od organizatorów dziką kartę. W klasyfikacji juniorek zajmuje bowiem dopiero 40. lokatę. Wśród kadetek (do lat 16) jest piąta w kraju.

Kolejne medale Julii Oczachowskiej
nadesłane Julia Oczachowska (z lewej) i Adrianna Sosnowska w znakomitym stylu zostały halowymi mistrzyniami Polski.

W stolicy Julka w drodze do finału wygrała z Pauliną Bednarczyk (WTT Wejherowo, 7 w rankingu) 6:4, 6:3, Dorotę Szczygielską (STK Sopot, 23) 6:3, 6:4, Karolinę Silwanowicz (Winner Piotrków Trybunalski, 13) 7:5, 6:2 i Ninę Furmaniak (UKT AT Pol-Sart Lublin, 12) 6:2, 6:3. W pojedynku o złoto uległa Weronice Falkowskiej (Return Radom, 4) 6:4, 3:6, 6:7 (2). Rywalka zrewanżowała się Oczachowskiej za porażkę w finale HMP kadetek w Toruniu.

W grze podwójnej Julia i Adrianna Sosnowska (Winner Wolniak Łódź) były bezkonkurencyjne. Pokonały kolejno Annę Derecką (Orzeł Warszawa) i Aleksandrę Jeleń (Legia Warszawa) 6:2, 6:2, Karolinę Jaśkiewicz (KKT Wrocław) i Silwanowicz 7:5, 7:5, Falkowską i Weronikę Rutkowską (AZS Poznań) 2:6, 6:3, 14:12 oraz Weronikę Foryś (Legia) i Katarzynę Kubicz (AZS Łódź) 6:2, 6:2.

Maciej Drabikowski

Maciej Drabikowskimaciej.drabikowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.