Kolejne 21 tysięcy złotych trafiło już na konto małego Miłosza

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Katarzyna Pomianowska

Kolejne 21 tysięcy złotych trafiło już na konto małego Miłosza

Katarzyna Pomianowska

Mieszkańcy regionu potrafią okazać ogromne serce. Każda akcja charytatywna może liczyć na ogromny odzew. Tak było i tym razem.

Przed tygodniem informowaliśmy o charytatywnym biegu dla niespełna rocznego Miłosza chorującego na nowotwór. Akcję pomocy przygotowały również Komitet Społeczny „Pomoc dla Miłosza”. W jego składzie znaleźli się mieszkańcy gminy Bobrowo.

- Głównym celem utworzenia komitetu była pomoc w zbiórce pieniędzy na dalsze leczenie Miłosza Pietrusińskiego - mówi Agnieszka Trędowska, prezes Stowarzyszenia Horyzont. W sumie w skład komitetu weszła prawie trzydziestoosobowa grupa, która już od miesiąca przygotowywała się do finałowej imprezy.

By zebrać pieniądze podczas publicznej zbiórki zorganizowano kilka imprez sportowych. Stowarzyszenie Horyzont i ZS Bobrowo zorganizowało turniej piłki nożnej w hali sportowej w Bobrowie. Klub Patyczaków zaprosił wszystkich miłośników aktywnego trybu życia na charytatywny rajd nordic walking.

Ponadto Stowarzyszenie Horyzont wspólnie z SP Nieżywięć przeprowadziło turniej siatkówki w Nieżywięciu.

- Sportowcy pokazali, że mają wielkie serca i zawsze można na nich liczyć. Wszyscy hojnie wrzucali datki do przygotowanej puszki w kwotach o wiele wyższych niż ustalone umowne wpisowe - mówi pani Agnieszka.

Finał zbiórki zorganizowano w minioną niedzielę. Już od rana, w regionie można było spotkać wolontariuszy z puszkami kwestarskimi. Te bardzo szybko wypełniały się datkami. W Wiejskim Domu Kultury w Nieżywięciu zorganizowano festyn charytatywny. Była na nim obecna mama Miłosza - Ewelina Pietrusińska. Serdecznie podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania środków na leczenie jej syna. - Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje m.in. Marika Tomaszewska zachęciła grupę dzieci i dorosłych do wspólnej zumby, kilka scenek z samoobrony zaprezentowały panie uczestniczące w kursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Horyzont. Dużą atrakcją był pokaz sztuk walki dzieci z Brodnickiego Klubu Koreańskich Sztuk Walki Tang Soo Do, które pokazały swoje umiejętności przed zgromadzoną w sali w Nieżywięciu publicznością - wylicza Agnieszka Trędowska.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nieżywięciu przygotowały występy artystyczne m.in. śpiewy, tańce, pokaz pierwszej pomocy. Dodatkowo Partycja Steinborn zaprezentowała jazdę na monocyklu.

Czas swoim śpiewam i tańcem umilały panie ze Złotego Kręgu. Zorganizowano również licytacją podarowanych na aukcję przedmiotów. Panie z KGW przygotowały pyszne ciasta. - Kwota jaką udało się zebrać przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W sumie nasz komitet wpłacił na konto Fundacji „Dary Losu” z Brodnicy środki przeznaczone dla Miłosza w kwocie 21 252,83 zł. Po raz kolejny mieszkańcy gminy Bobrowo oraz okolic pokazali, że potrafią otworzyć swoje serca i nie być obojętnym na cierpienie chorego dziecka - mówi pani Agnieszka.

Komitet Społeczny „Pomoc dla Miłosza” dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcję zbierania funduszy na leczenie Miłosza. Szczególne podziękowania należą się księżom, którzy w swoich parafiach pomogli w akcji promocyjnej zbiórki.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.