Grzegorz Oleradzkigrzegorz.oleradzki@pomorska,pl

Kolejna próba odrodzenia Kujawiaka Włocławek

Kolejna próba odrodzenia Kujawiaka Włocławek Fot. Wojciech Wilczyński
Grzegorz Oleradzkigrzegorz.oleradzki@pomorska,pl

Informacje o przygotowaniach piłkarskich drużyn zaszły na dalszy plan wobec zapowiedzi próby reaktywacji włocławskiego Kujawiaka.

Pojawiła się ona kolejny raz, a nie wszyscy są nią zachwyceni. Oponenci s ą zdania, że tworzenie kolejnego klubu nie poprawi złej kondycji futbolu we Włocławku.

Z zamiarem reaktywacji nosi się grupa osób związanych z Andrzejem Wiśniewskim, przed laty prezesem klubu, który później był jego likwidatorem. Przeprowadził wymagane prawem czynności co pozwoliło sądowi rejestrowemu na wykreślenia klubu z prowadzonej ewidencji. Pozostały jednak długi, głównie wobec fiskusa, które zgodnie z prawem i sądowymi wyrokami muszą spłacać członkowie ostatniego zarządu. Ile one w rzeczywistości wynoszą trudno jest określić, a brak tej wiedzy był powodem niepowodzeń dotychczasowych prób.

Spotkanie organizacyjno-założycielskie klubu sportowego Kujawiak odbędzie się 9 lutego w lokalu Jadłodajni MOPS (dawna kawiarnia Uśmiech przy ul. Św. Antoniego). Początek o godzinie 17.

Utrudnieniem, zwłaszcza dla klubów włocławskich, stało się w ostatnich dniach czasowe (do 25 bm) wyłączenie z użytkowania boisk OSiR ze sztuczną nawierzchni. Tym samym szkoleniowiec Włocłavii zaplanował na sobotę (początek o g. 14.30) wewnętrzną grę na obiekcie przy ulicy Chopina.

Wczoraj na pierwszym treningu, z nowym trenerem Dariuszem Szulczewskim spotkali się piłkarze piątoligowego Mienia Lipno. Obok zespołów IV i V ligi zajęcia wznowiła też większość ekip A klasy. Trenuje Piast Bądkowo, który w sobotę o 15, na sztucznej nawierzchni w Toruniu, zmierzy się z czwartoligowymi Orlętami Aleksandrów Kuj. a dla obydwu ekip będzie to pierwszy przedsezonowy sprawdzian.

W minionym tygodniu wyjaśniła się piłkarska przyszłość Michała Rosiaka, piłkarza i poprzedniego szkoleniowca jedenastki Lubienianki. Zdecydował się on przyjąć ofertę Zgody Chodecz, w której przed kilkoma laty już występował łącząc to z pracą szkoleniową z grupami młodzieżowymi.

Tym razem, wspólnie z ukraińskim trenerem Ołeksandrem Zaborą, poprowadzić ma zespół seniorski. Decyzji w sprawie nowego szkoleniowca nie podjęto jeszcze w Lubrańcu. Nadal brak jest też informacji o planach i zamiarach ostatniego zespołu tej klasy Lecha Dobre. Wiadomo, że zespoły A klasy wiosenną rundę rozpoczną w tym samym terminie co IV i V liga (19-20 marca) a zakończą 11 czerwca.

Grzegorz Oleradzki

Grzegorz Oleradzkigrzegorz.oleradzki@pomorska,pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.