Sara Watrak

Kolejna plaża nad Wisłą! Toruń coraz bardziej dogania pod tym względem inne polskie miasta

Kolejna plaża nad Wisłą! Toruń coraz bardziej dogania pod tym względem inne polskie miasta
Sara Watrak

Dobra wiadomość dla wszystkich osób ceniących wypoczynek na łonie natury, nad wodą: mamy kolejną plażę nad Wisłą! W sobotę, 4 lipca, odbyło się oficjalne otwarcie Przystanku Plaża. Zobaczcie, jak wygląda nowe miejsce na Winnicy.

Niedawno informowaliśmy Was o powstaniu plaży przy Zamku Dybowskim. To nie jedyne miejsce do relaksu nad wodą, którym od tego lata mogą cieszyć się torunianie. Przystanek Plaża to projekt wybrany przez mieszkańców w budżecie obywatelskim. Oddano go do użytku w tym roku, z lekkim opóźnieniem. 4 lipca odbyła się tam impreza z muzyką na żywo i turniejem siatkówki. - Chcieliśmy pokazać tę plażę mieszkańcom. Początek wakacji to idealny moment - mówi Tomasz Norkowski, pomysłodawca projektu.


Podczas sobotniego wydarzenia pogoda dopisała, a przez imprezę przewinęło się kilkaset osób. Jedną z atrakcji był turniej siatkówki, w którym wzięło udział osiem amatorskich drużyn. - Będziemy dalej współpracować z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, który zarządza tym terenem. Kolejne wydarzenie planowane jest na sierpień. Tak jak zaczęliśmy te wakacje w dobrym nastroju, tak i chcielibyśmy je zakończyć z przytupem - mówi Tomasz Norkowski i zachęca do śledzenia fanpage'a "Przystanek Plaża-Toruń" na Facebooku. - Tam pojawiają się aktualne informacje.

Jak twierdzi pomysłodawca projektu, Przystanek Plaża to miejsce naturalne. - Nie pozwoliliśmy na to, by doszło tam do jakiejkolwiek wycinki. Jeśli ktoś chce odpocząć w cieniu, może się schować pod drzewami - mówi.

Plaża zlokalizowana jest nieopodal mostu gen. Zawackiej. Zdaniem Tomasza Norkowskiego ma to dwa duże atuty. - Jesteśmy nieco odsunięci od najbardziej turystycznej części Torunia. Może dzięki temu odwiedzający miasto ruszą trochę dalej i zobaczą inne miejsca, nie tylko starówkę czy bulwar - uważa Tomasz Norkowski. Poza tym Przystanek Plaża znajduje się blisko największej sypialni Torunia, czyli Rubinkowa.

Co znajduje się na nowej plaży nad Wisłą?

Na plaży znajduje się infrastruktura umilająca wypoczynek nad wodą. Mieszkańcy mogą korzystać z leżaków, stolików i ławeczek. Chętni mają do dyspozycji boisko do gry w siatkówkę plażową. Dla osób, które zdecydują się dotrzeć nad Wisłę na dwóch kółkach, przygotowano stojaki na rowery. Do dyspozycji mieszkańców i turystów jest także przebieralnia oraz toaleta. Na plaży ustawiono również śmietniki.

Jak dotrzeć na plażę?

Opcji jest kilka. Jeśli wybieramy się autobusem bądź tramwajem, warto wysiąść na przystanku w okolicach mostu gen. Zawackiej.

Stamtąd na plażę jest ok. 700-800 metrów - tłumaczy Tomasz Norkowski. Zachęca jednak, aby do nowo powstałego miejsca nad Wisłą udać się rowerem albo pieszo. Jeśli ktoś jednak woli przybyć na miejsce samochodem, to jadąc od centrum, Szosą Lubicką, powinien skręcić w prawo (zjazd na Winnicę), kilkaset metrów za przystankiem autobusowym. - Auto zostawiamy u góry, przed betonowymi płytami. Stamtąd już tylko 400 metrów do plaży - wyjaśnia pomysłodawca projektu.

Choć Przystanek Plaża powstał niedawno, już jest chętnie odwiedzany zarówno przez osoby, które uwielbiają wypoczywać nad wodą, jak i przez wędkarzy.

Sara Watrak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.