Kolejka pod znakiem 6. goli. Wygrały tylko Orlęta

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Marcin Gołembiewski

Kolejka pod znakiem 6. goli. Wygrały tylko Orlęta

Marcin Gołembiewski

Zgodnie z przewidywaniami w 24. kolejce z drużyn z Włocławka i okolic punkty w IV lidze zdobyły tylko Orlęta.

Aleksandrowianie pokonali w derbowym pojedynku 4. ligi Włocłavię. Scenariusz meczów włocławian w tym sezonie jest cały czas ten sam. Młodzi piłkarze walczą tylko do straty pierwszego gola. W Aleksandrowie Kujawskim bronili się przez pierwsze dwa kwadranse. W 30 min. Orlęta po strzale z rzutu karnego (podyktowanego za zagranie ręką) objęły prowadzenie. Jeszcze do przerwy strzeliły dwa gole (w ciągu 3. minut) i było po spotkaniu.

- Na mecz pojawiliśmy się tylko w 12-osobowym składzie (z dwoma bramkarzami). Tego dnia w Bydgoszczy ważniejsze spotkanie grali nasi juniorzy starsi i tam pojechali najlepsi piłkarze. Wygrali 3:1 i zbliżyli się do utrzymania w wojewódzkich rozgrywkach. Cieszy, że w seniorach udanie zaprezentował się 16-letni Patryk Klimek, z którego już wkrótce powinniśmy mieć dużo pożytku - powiedział Waldemar Zimny, p.o. prezesa Wło-cłavii, który potwierdził, że 18 czerwca na stadionie OSiR odbędą się obchody 70-lecia klubu.

Orlęta wygrały po raz 4. w tym sezonie, ale nadal muszą walczyć o utrzymanie. Wysokie porażki przed łasną publicznością doznały Łokietek Brześć Kujawski i Sadownik Waganiec. Zespoły grały z trudnymi rywalami. Porażki nie są zaskoczeniem, ale ich rozmiary na pewno już tak. Nasze drużyny solidarnie straciły po 6 goli. Honorową bramkę udało się zdobyć tylko brześcianom. Dopiero w ostatniej minucie z rzutu karnego trafił Mariusz Kowalski.

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.