Kolęda, wielbłąd i zumba, czyli „przyfloriańska“ integracja żninian

Czytaj dalej
Fot. Iwona Woźniak
Iwona Góralczyk

Kolęda, wielbłąd i zumba, czyli „przyfloriańska“ integracja żninian

Iwona Góralczyk

Na spotkanie z kolędą - żegnające z okresem bożonarodzeniowym, zaprosili żninian księża z parafii p.w. św. Floriana w Żninie oraz wychowawcy ze świetlicy przyparafialnej.

Wśród gości pojawili się członkowie TPD - żnińskiego Koła Niepełnosprawnych, ministranci związani z parafią, ich rodzice i opiekunowie, a także osoby wspierające „floriańską“ świetlicę.

Atrakcji nie brakowało. Młodzi popisywali się grą na instrumentach, była zumba, wspólne śpiewanie i poczęstunek.

Nie lada frajdę sprawiło wszystkim pojawienie się... wielbłąda, którego stworzyli, okrywając się kocem, uczestnicy zajęć.

Nad całością czuwała pani Janina Popielarz - animatorka zabaw, multiinstrumentalistka, przez lata związana z Nieprzetartym Szlakiem. Zabawa trwała kilka godzin.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.