KOD-owcy po raz pierwszy spotkali się w „Mózgu”

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Maciej Czerniak

KOD-owcy po raz pierwszy spotkali się w „Mózgu”

Maciej Czerniak

Kilkadziesiąt osób przyszło na pierwsze bydgoskie zebranie Komitetu Obrony Demokracji. Wśród nich Józef Herold i Lech Zagłoba-Zygler.

W sobotę o godzinie 17 sala koncertowa w klubie „Mózg” była prawie pełna. Niektórzy sympatycy Komitetu Obrony Demokracji, którzy przyszli na pierwsze bydgoskie spotkanie tego ruchu, musieli zająć miejsca pod ścianami.

- Nie spodziewaliśmy się, że przyjdzie, aż tyle osób - mówiła Aleksandra Solecka, koordynatorka KOD-u w Kujawsko-Pomorskiem.

Solecka zaznaczyła, że do urzędu zostały już złożone odpowiednie dokumenty o zarejestrowanie stowarzyszenia KOD. Bydgoska grupa stanie się częścią KOD-u zawiązanego w Warszawie, niecały miesiąc temu. To efekt niezadowolenia społeczenego po pierwszych krokach podejmowanych przez nowy rząd Prawa i Sprawiedliwości.

- Byliśmy dzisiaj na manifestacji w Warszawie - zaczęła Dagmara Chraplewska-Kołcz, toruńska działaczka KOD-u mówiąc o sobotnim pochodzie pod siedzibę Trybunału Konstytucyjnego. - To, co tam się działo, to było coś niesamowitego. Przeciw naszemu 50-tysięcznemu pochodowi wyszło kilkudziesięciu narodowców. Skarżyli się, twierdząc, że nie mogli wykrzyczeć swoich racji.

Na spotkaniu KOD-u w Bydgoszczy byli między innymi radny miasta Lech Zagłoba-Zygler i dziennikarz oraz producent filmowy Józef Herold. Kilkanaście osób zadeklarowało, że zajmie się sprawami organizacyjnymi w ramach bydgoskiego oddziału stowarzyszenia i roznoszeniem ulotek.

Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.