KOD-owcy będą dzisiaj manifestować w regionie

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Maciej Czerniak

KOD-owcy będą dzisiaj manifestować w regionie

Maciej Czerniak

Działacze Komitetu Obrony Demokracji wyjdą na place miejskie w regionie. W Bydgoszczy zwolennicy PiS-u zapowiadają kontrmanifestację.

W południe działacze i sympatycy stowarzyszenia KOD zbiorą się na Starym Rynku w Bydgoszczy. To część ogólnopolskiej akcji, podobne wiece są na dzisiaj planowane w dużych miastach. - Przyjdę. I nie będę sam. Będę miał ze sobą polską flagę - mówi bydgoski radny Lech Zagłoba-Zygler. - Chcę wyrazić sprzeciw łamaniu prawa, hucpie politycznej, która ma miejsce. Polska jest wolna i chcemy, by taka pozostała. By nie była zawłaszczana przez jedną opcję polityczną.

W tym samym czasie w podobnym wiecu będą uczestniczyć torunianie. Sympatycy KOD-u zbiorą się na Rynku Staromiejskim.

Wczoraj w Grudziądzu na rynku odbyła się wspólna konferencja prasowa przedstawicieli KOD-u oraz posła Tomasza Szymańskiego z PO. Zachęcano na niej do udziału w manifestacji.

Podczas konferencji do posła podeszła starsza kobieta:

- Bardzo pana lubię i szanuję. Życzę rozsądku i szacunku w całym tym zamieszaniu wokół Trybunału. Ale nie róbcie rozróby! Poczekajcie na kolejne wybory. Naród to wszystko zweryfikuje - mówiła pani Stanisława.

Kontrmanifestację w Bydgoszczy zapowiadają zwolennicy zmian wprowadzanych przez PiS. - KOD chce zahamować proces dobrych zmian. My spotykamy się o tej samej godzinie i w tym samym miejscu. Pokażmy, że będzie nas więcej - zachęca Krystian Frelichowski z Klubu Gazety Polskiej.

współpraca LERN

Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.