Kochasz konie? ... to jedź do Płużnicy

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kalinowska
Alicja Kalinowska

Kochasz konie? ... to jedź do Płużnicy

Alicja Kalinowska

Już po raz szesnasty spotkają się miłośnicy i hodowcy rumaków.

Dawniej konie były niezastąpione podczas prac polowych. Dziś ich widok wcale nie jest częsty, nawet na wsi. Ich miejsce zajęły maszyny, wydajniejsze i tańsze w utrzymaniu. Mieszkańcy gminy Płużnica są jednak mocno przywiązani do tradycji. Dzięki nim, konie - już od szesnastu lat - obchodzą swoje święto podczas specjalnego festynu.

Właśnie trwają przygotowania do sobotniej imprezy, która odbędzie się w Płużnicy. Cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem wśród miłośników i hodowców koni z całego regionu.

Dlaczego warto w najbliższą sobotę się tam wybrać? - Bo to wyjątkowa okazja, aby na żywo przyjrzeć się tym pięknym zwierzętom. Będzie również możliwość skorzystania z bezpłatnych przejażdżek bryczką i konną - mówi Czesław Dudzik, prezes Stowarzyszenia Hodowców i Miłośników Koni w Płużnicy.

W imprezie weźmie udział kilkudziesięciu hodowców. Będziemy mogli podziwiać konie podczas skoków przez przeszkody oraz slalomów bryczką. Zaplanowano również popisy kaskaderów.

Impreza rozpocznie się o godz. 15.30 paradą wszystkich uczestników przez centrum wsi. Po niej zaplanowano konkurencje sportowe na murawie boiska. Festyn zakończy się zabawą taneczną.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.