Kochają to, co robią. I gminę Chojnice

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Kochają to, co robią. I gminę Chojnice

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Uścisk dłoni, kwiatek i koperta - wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański podziękował w piątek ludziom sportu i kultury za ich osiągnięcia.

Sukcesy sportowców, ale też ludzi kultury rozsławiają nie tylko ich samych i stowarzyszenia, ale również gminę Chojnice. Zdają sobie z tego sprawę w urzędzie i dlatego po raz trzeci wręczono nagrody wójta.

- Dziękuję wam za pasję, bo chociażby po występie pań z Lotynia widać, że kochacie to, co robicie - powiedział wójt Zbigniew Szczepański.

I ma rację, bo bez pasji, zaangażowania i cierpliwości trudno byłoby wspinać się na wyżyny swoich umiejętności i pokonywać kolejne bariery. Przykład? Nagrodzone żeglarki - Irmina Mrózek Gliszczyńska i Magdalena Kwaśna, które po raz kolejny nie mogły odebrać osobiście nagród z powodu zagranicznych zgrupowań i startów. Irmina jest w tym znakomitym towarzystwie wyjątkowa, bowiem jako pierwsza mieszkanka gminy Chojnice zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio.

Oprócz żeglarek nagrody otrzymała Olga Szynwelska - tancerka z Chojnickiego Centrum Kultury, Larysa Sabiniarz i Weronika Zakrzewska - bokserki z Boxing Team Chojnice.

W dziedzinie kultury nagrodę odebrali Jan Sabiniarz, architekt, poeta, malarz, działacz społeczny, który w zeszłym roku otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzysztof Kopiszka - twórca skansenu Muzeum Wsi Polskiej, Violetta Rossek - inicjatorka wydarzeń kulturalnych i społecznych na rzecz sołectwa Ciechocin i gminy Chojnice. O muzyczny przerywnik zadbali kolejni nominowani - January Porębski, uzdolniony muzyk, gitarzysta oraz panie ze Stowarzyszenia Kobiet Stokrotki z Lotynia. Ten pierwszy zagrał kawałek z „Polskich dróg” z dedykacją dla szefowej Gminnego Ośrodka Kultury Justyny Rząski, która prowadziła imprezę razem z Krzysztofem Syngierskim.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.