Kobiety zdolne jak ty i ja, albo nawet bardziej

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Nawrocka
Agnieszka Nawrocka agnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Kobiety zdolne jak ty i ja, albo nawet bardziej

Agnieszka Nawrocka agnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Dotknęła je choroba, jednak to nie przeszkadza im w rozwijaniu swoich talentów. O kim mowa? O paniach z DPS w Siemionkach.

Pracownicy i przyjaciele Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach pracują nad tym, aby zmienić postrzeganie osób z zaburzeniami psychicznymi. Panie, które trafiają do DPS zmagają się z różnymi chorobami. Wiele z nich ma ciekawe życiorysy, wiele pań obdarzona jest niecodziennym talentem.

I właśnie, aby pokazać jakie są mieszkanki domu w Siemionkach wydana została książka „Tomik poezji, rękodzieł oraz innych prac artystycznych osób zdolnych jak Ty i Ja”. Swoje talenty w książce pokazały: Alina Gonia, Władysława Sulowska, Teresa Kowalska, Ewa Grajek, Grażyna Gobis, Emilia Mrozińska, Wanda Ziółkowska, Elżbieta Woźniak, Anna Polak, Jadwiga Stępień, Elżbieta Kownacka, Maria Lerch, Krystyna Stałowska, Katarzyna Nowaczyk, Wanda Santysiak. Panie pokazały swoje prace - wiersze, hafty, robótki ręczne, rysunki. Ponadto autorki przedstawiają swoje życiorysy i wspomnienia z czasów zanim trafiły do Siemionek. Niektóre z pań swój talent odkryły dopiero w DPS podczas zajęć, które prowadzone są w ramach terapii. Niektóre tworzyły od zawsze, a w DPS tylko kontynuują swoją pracę artystyczną i pasję.

Tomik wydało stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Szansa” w Siemionkach w ramach współpracy z Domem Pomocy Społecznej, przy pomocy urzędu pracy w Mogilnie i z dofiansowaniem urzędu marszałkowskiego w Toruniu.

Agnieszka Nawrocka agnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.