Kobieta kontra mężczyzna. Rzecz o miłości. To może być tylko teatralna bitwa

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Kobieta kontra mężczyzna. Rzecz o miłości. To może być tylko teatralna bitwa

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Wariacje na temat Szekspira i pojedynek Aleksandry Kani z Dominikiem Gostomskim czekają nas w chojnickim teatrze. Szykujcie się na 14 kwietnia!

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w czwartek 14 kwietnia o godz. 19 na teatralną potyczkę, w której zmierzą się dwa, bardzo różne, spojrzenia na miłość. Wystąpią Teatr Gdynia Główna i Chojnickie Studio Rapsodyczne.

Po dużym zainteresowaniu pierwszą Bitwą Teatralną, podczas której zmierzyli się Łukasz Sajnaj i Grzegorz Szlanga, czas na kontynuację przedsięwzięcia, w którym odrobina rywalizacji dodaje smaczku i napięcia. Przypomnijmy, że w I Bitwie Teatralnej uczeń pokonał swego mistrza, czyli Łukasz Sajnaj z monodramem „Bon voyage” zwyciężył z Grzegorzem Szlangą, który na to starcie przygotował „Uśmiech Dostojewskiego”. Teraz przyszedł czas na bardziej uniwersalny pojedynek: kobiety kontra mężczyźni, a wszystko słowami Szekspira. Aleksandra Kania, kiedyś aktorka Studia przedstawi monodram „...i Julia” w reżyserii Idy Bocian, a w odpowiedzi Dominik Gostomski, obecnie student szkoły teatralnej we Wrocławiu pokaże męski punkt widzenia w spektaklu „Romeo i...” w reżyserii Grzegorza Szlangi. Inspiracją obu spektakli jest dramat Williama Szekspira „Romeo i Julia”.

Będzie to na pewno gratka dla widza i zaskoczenie, jak różne mogą być interpretacje jednego tekstu dramatycznego. Tak jak w przypadku pierwszej Bitwy, to widzowie rozsądzą, który spektakl bardziej im się podobał. I tak jak w przypadku pierwszej potyczki, kryteria oceny zostawione są widzom. Dostaniemy do ręki kolorowe karteczki i to my wskażemy zwycięzcę! Wstęp jest biletowany. Ulgowy bilet kosztuje 15 zł, normalny - 20 zł.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.