Iwona Góralczyk

Klimatyzacja w ŻDK nie tak szybko. Bo z dachu cieknie

Oficjalnie od 1 kwietnia br. szefem ŻDK - Artur Jakubowski. Fot. Iwona Woźniak Oficjalnie od 1 kwietnia br. szefem ŻDK - Artur Jakubowski.
Iwona Góralczyk

Powoli zaczyna się krystalizować w Żnińskim Domu Kultury: konkurs na dyrektora wygrał Artur Jakubowski. Jakie ma plany na najbliższe miesiące?

Burmistrz Robert Luchowski oficjalnie przedstawił wczoraj nowego szefa ŻDK. Dla nikogo nie było jednak zaskoczeniem, że wygrał Artur Jakubowski - wcześniej dyrektor MDK w Barcinie. Komisja konkursowa zarekomendowała tylko jedną osobę - właśnie jego.

Oficjalnie rozpocznie pracę na tym stanowisku 1 kwietnia br. Jeszcze kilka dni będzie więc pełniącym obowiązki.

Nowy dyrektor, jak i poprzednio w rozmowie z „Pomorską”, podkreśla, że jest otwarty na współpracę z mieszkańcami.

- A w ŻDK znajdzie się i opieka merytoryczna, i techniczna.

Nowe rozwiązania, ciekawe pomysły - to jego mocna strona. - Na początek proponuję Akademię Otwartych Umysłów - warsztaty adresowane do osób 15+ z literatury, teatru, dramy. Liczę, że na bazie tej pierwszej powstaną kolejne, już po letnich wakacjach, tj. Akademia Teatru Młodego Aktora oraz Akademia Teatru Dorosłego Aktora.

Zapytany o plany remontowo-inwestycyjne, a w szczególności klimatyzację, o którą mieszkańcy proszą gminę od kilku lat, Artur Jakubowski odpowiedział: - Właśnie zakończyłem spotkanie z budowlańcami. Najpierw będzie przeprowadzona ekspertyza dachu. I dopiero ustalimy plan remontów w ŻDK. Jeśli się okaże, że to jest priorytetem, w pierwszej kolejności zamierzamy zabiegać o jego naprawę. Później przyjdzie czas na klimatyzację. Zależy mi także na poprawieniu estetyki i akustyki sali widowiskowej.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.