Klienci firmy Energa mają problem. Powód? Zmiana systemu obsługi

Czytaj dalej
Fot. Agata Komorowska
Monika Smól

Klienci firmy Energa mają problem. Powód? Zmiana systemu obsługi

Monika Smól

Mieszkańcy Nowejwsi Chełmińskiej mają problem z Energą. - Nie możemy się rzetelnie rozliczyć, bo nie uaktualnili nam licznika - mówią. - Od 2 miesięcy!

10 września Czytelnikom z Nowejwsi Chełmińskiej zepsuł się licznik. Zgłosił to w biurze obsługi klienta Energa. Czekał trzy tygodnie. I nic.

-Przypadkiem był u nas pan legalizujący liczniki i wymienił zepsuty - mówi właścicielka licznika. - Teraz nie mogę podać danych z licznika, chociaż chcę rozliczać się co miesiąc, ponieważ dział techniczny nie wprowadził nowych danych. Panie odbierające telefony stwierdziły, że mają na to dwa tygodnie. Tylko te dwa tygodnie już dawno minęły.

Małżeństwo prowadzi gospodarstwo, więc nie może ani chwili być bez prądu, wiec teraz wpłaca dużo więcej - robi nadpłaty, aby nikt im prądu nie odciął.

- Wpłacamy kwoty „na oko” - dodaje kobieta. - Chciałbym w końcu rozliczyć się rzetelnie na e-booku, a nie mogę się doprosić działu technicznego firmy Energa, aby uaktualnili mi licznik. I ta sytuacja trwa już dwa miesiące. Czy tak ciężko zmienić dane na stronie internetowej? I czemu nie szanuje się klienta, który regularnie płaci za usługi?

W firmie Energa twierdzą, że opisane trudności związane są z realizowanym obecnie kilkuetapowym projektem ujednolicenia i zmiany systemów obsługi klienta.

- Powoduje to, niestety, sporadyczne, ale dość uciążliwe dla klientów błędy, takie jak niemożność wprowadzenia przez naszych pracowników danych z wymienionego licznika, a w konsekwencji między innymi niemożność korzystania przez klientów z Rozliczeń Rzeczywistych - informuje Jakub Dusza z biura prasowego Grupy Energa. - Błędy są rozpoznane, pracujemy nad ich usunięciem tak, aby w przyszłości nie powracały. To wpływa wydłużenie czasu reakcji.

I zapewnia, że nadpłaty lub niedopłaty na koncie klienta zostaną skorygowane po uruchomieniu systemu.

- Klient nie zostanie obciążony żadnymi odsetkami ani kosztami z tego tytułu - dodaje Jakub Dusza. - Przepraszamy za te utrudnienia. Zapewniam, że dokładamy wszelkich starań, by zminimalizować niedogodności. Wszelkie nowe zgłoszenia, które docierają w tym czasie do spółki, będą rozpatrywane indywidualnie, w możliwie jak najszybszym terminie. Poza tym, na czas prowadzenia prac Energa Obrót uruchomiła specjalną stronę internetową, www.energa.pl/ zmiany, poprzez którą klienci są na bieżąco informowani o podejmowanych działaniach i ewentualnych utrudnianiach. Jednocześnie zachęcamy klientów do dokładnego śledzenia korespondencji, maili oraz SMS, które otrzymują od firmy.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.