Dariusz Nawrocki

Klasy sportowe wracają do miejskich szkół w Inowrocławiu

- Klasy sportowe wracają do Inowrocławia po 20 latach przerwy - podkreśla Wojciech Piniewski. Fot. Dariusz Nawrocki - Klasy sportowe wracają do Inowrocławia po 20 latach przerwy - podkreśla Wojciech Piniewski.
Dariusz Nawrocki

Od 1 września w Szkołach Podstawowych nr 6 i 8 utworzone zostaną klasy sportowe. Jeśli zainteresowanie będzie duże, to niewykluczone, że w kolejnych latach podobne oddziały powstaną także w innych placówkach.

- Jest to realizacja postulatu, który od wielu lat kierują do nas inowrocławscy trenerzy, prezesi klubów i stowarzyszeń, a także sami zawodnicy - podkreśla prezydent miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Dla rozwoju sportu w mieście

- Wcześniej utworzyliśmy bardzo bogatą bazę sportową. Mamy wspaniały stadion, liczne „orliki” i zmodernizowane boiska. To działanie jest kolejnym, które ma sprzyjać rozwojowi sportu w Inowrocławiu - mówi prezydent Ryszard Brejza.

Propozycja skierowana jest do tych uczniów, którzy od 1 września rozpoczną naukę w klasie czwartej. Rekrutacja rusza 1 marca i potrwa do 16 marca. Więcej o rekrutacji w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.