Kilkunastu chętnych do budowy lodowiska w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Urząd miasta Bydgoszvczy
Anna Stasiewicz

Kilkunastu chętnych do budowy lodowiska w Bydgoszczy

Anna Stasiewicz

Wszystkich wykonawców zakwalifikowano do drugiego etapu, w którym będą składać konkretne oferty. Mają czas do 21 kwietnia.

Obiekt, który ma powstać przy „Łuczniczce”, będzie pierwszym od dawna krytym lodowiskiem z prawdziwego zdarzenia. Od czasu zamknięcia Torbydu w mieście brakuje profesjonalnej ślizgawki.

To nad Brdą ma kosztować ponad 20 milionów złotych, dokładna kwota będzie jednak znana po zakończeniu przetargu. Budowa lodowiska będzie finansowana będzie z miejskiego budżetu. Z lodowej tafli o blisko 2 tys. m kw będzie mogło jednocześnie korzystać 240 osób. Obiekt ma być gotowy pod koniec 2017 roku.

Zakończył się właśnie pierwszy etap postępowania przetargowego, w którym wykonawcy wnioskowali o dopuszczenie do udziału w przetargu. Okazało się, że 16 firm i konsorcjów chce budować kryte lodowisko. Wszystkie wnioski sprawdzono m.in. pod kątem doświadczenia firm, czy sytuacji finansowej.

- Wszyscy wykonawcy zostali zakwalifikowane do kolejnego etapu, w którym złożą juz konkretne oferty - informuje Agnieszka Przybył z biura obsługi mediów ratusza. - Termin ich składania mija 21 kwietnia, jednak może zostać przesunięty, jeśli wykonawcy złożą zapytania do dokumentacji przetargowej. O wyborze najkorzystniejszej oferty zdecyduje nie tylko cena, ale również okres udzielanej gwarancji na wykonane zamówienie.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.