Kierowcy zbyt często parkują gdzie i jak popadnie

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Marek Weckwerth

Kierowcy zbyt często parkują gdzie i jak popadnie

Marek Weckwerth

Polskie miasta dławią się samochodami, a kierowcy zbyt często parkują gdzie i jak popadnie. Mandaty niewiele dają. Pojawił się pomysł, by wprowadzić opłaty nawet w soboty i niedziele.

- Samochodów wciąż przybywa, a wielu kierowców ma w nosie zasady prawidłowego, kulturalnego parkowania. Ustawiają auta byle jak, zostawiając za duże odległości, przez co dla innych miejsca brakuje - skarżą się nasi Czytelnicy.

Są i inne zarzuty: zostawianie aut w strefie zamieszkania (co jest dozwolone tylko na wyznaczonych miejscach parkingowych), na zakrętach dróg osiedlowych (co jest niebezpieczne, bo utrudnia widoczność i manewrowanie), parkowanie na chodnikach (powinna zostać szerokość co najmniej 1,5 m), na zebrach (absolutnie zabronione).

W samej Bydgoszczy w pierwszym półroczu z powodu nieprawidłowego parkowania odholowano na polecenie straży miejskiej 346 pojazdów, unieruchomiono zaś (blokada na koła) 1850. Jakie są pomysły na rozwiązanie tego problemu? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.