Kierowco, już nie pogubisz się na obwodnicy. Są drogowskazy

Czytaj dalej
Fot. Adam Lewandowski
Adam Lewandowski

Kierowco, już nie pogubisz się na obwodnicy. Są drogowskazy

Adam Lewandowski

Interweniowaliśmy w tej sprawie. I wczoraj drogowcy rozpoczęli na nakielskich rondach montaż tablic.

Budowa obwodnicy północ-południe w Nakle była wybawieniem kierowców od przejazdu przez ciasne uliczki centrum miasta. Powody do dumy i radości mieli też mieszkańcy. Dość mieli hałasów, niebezpiecznych sytuacji przy przejściach przez ulice. Przez jadące przez centrum ciężkie TIR-y pękały mury starych kamienic.

4 września ubr. uroczyście oddano do użytku obwodnicę. Zapomniano jednak o skierowaniu ruchu pojazdów na... obwodnicę. Tak więc obejście było, ale znali je tylko nakielanie. Jadący od strony Wągrowca, Kcyni (kierunek Poznań) nadal patrząc na drogowskazy wjeżdżali do centrum Nakła. Bo na pierwszym rondzie - tzw. Poznańskim - zabrakło kierunkowskazów na Bydgoszcz i Szczecin. Z tablic można było wyczytać tylko kierunek: Centrum i Sępólno Krajeńskie. Kierowcy sygnalizowali nam błąd od początku istnienia obwodnicy. Ich głosy zamieszczaliśmy w rubryce „Ludzie mówią”, ruszyliśmy też do Nakła, by rozmawiać z władzami tego miasta. Okazało się, że zmiana kierunku ruchu wymaga wielu uzgodnień i procedur. Z Zarządem Dróg Wojewódzkich, starostwem, Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, policją.

A czas leciał... Nie wchodząc w szczegóły uzgodnień informujemy, że wczoraj od rana drogowcy na obwodnicy Nakła północ - południe zaczęli montaż właściwych już tablic - kierujących jadących od strony Poznania nie tylko do Centrum i Sępólna Krajeńskiego, ale także do Bydgoszczy i Szczecina. Gratulujemy burmistrzowi, że tak szybko udało mu się przebrnąć przez procedury.

- Ale z formalnego punktu widzenia droga wojewódzka nr 241 nadal biegnie przez centrum naszego miasta - mówi burmistrz Sławomir Napierała. Władze nadal czekają na formalne załatwienie przebiegu DW 241 w departamencie dróg urzędu marszałkowskiego... Dopiero wtedy będzie można uporządkować ruch w centrum. Trzeba zlecić wykonanie studium transportowego, które określi nową organizację ruchu w mieście. Które ulice będą podporządkowane, a które jednokierunkowe... Wtedy dopiero będzie można stawiać nowe znaki drogowe w centrum. Czy jeszcze w tym roku?

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.