Kierowca zginął pod kołami pociągu

Czytaj dalej
Fot. PSP
Joanna Maciejewska

Kierowca zginął pod kołami pociągu

Joanna Maciejewska

Ofiar mogło być więcej, bo samochód dostawczy przewoził butle z gazem. Kilka z nich wybuchło.

Do tego tragicznego wypadku doszło wczoraj około godz. 9 na przejeździe kolejowym w Marianach koło Kowalewa Pomorskiego (pow. golubsko-dobrzyński).

Samochód dostawczy marki Mercedes, przewożący butle z gazem propan-butan, zderzył się tam z pociągiem osobowym relacji Poznań - Olsztyn.

- Pochodzący z Golubia-Dobrzynia 59-letni mężczyzna z nieznanych jeszcze przyczyn wjechał samochodem dostawczym na niestrzeżony przejazd, tuż przed samym pociągiem - informuje mł. asp. Justyna Skrobiszewska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Golubiu-Dobrzyniu.

Niestety, kierowca dostawczego mercedesa zmarł w wyniku wypadku.

Pociągiem podróżowało około 70 pasażerów. Skład zatrzymał się dopiero po około 600 metrach. Niebezpieczeństwo było tym większe, że mercedes przewoził butle z gazem. Doszło do wybuchu kilku z nich. Na szczęście nikt z pasażerów nie ucierpiał.

Ponadto, jak informuje policja, badanie alkomatem wykazało, że maszynista był trzeźwy.

Na miejscu wypadku natychmiast pojawili się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu, komendy wojewódzkiej w Toruniu oraz ochotnicy z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Pomocy pasażerom oraz strażakom i policjantom, zabezpieczającym miejsce zdarzenia, udzieliły także władze Kowalewa Pomorskiego. Dla wszystkich przygotowano ciepłe napoje oraz posiłek.

Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Ruch w miejscu wypadku został bowiem wstrzymany, a policja wyznaczyła objazdy. Trasa kolejowa oraz droga były nieprzejezdne.

- Ostateczne przyczyny wypadku i okoliczności, w jakich do niego doszło, wyjaśniają policjanci z Golubia-Dobrzynia pod nadzorem prokuratora - informuje mł. asp. Justyna Skrobiszewska.


Wypadki na torach
Create bar charts

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.