Kiedyś pani radna, dziś osiedlowa pełnomocnik

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Pruss
Sławomir Bobbe

Kiedyś pani radna, dziś osiedlowa pełnomocnik

Sławomir Bobbe

Pełnomocnikiem ds. rad osiedli została Bernadeta Różańska-Majchrzak z Platformy Obywatelskiej. Poległa w wyborach samorządowych, ale ratusz wyciągnął do niej pomocną dłoń.

Bernadeta Różańska-Majchrzak startowała w wyborach samorządowych z okręgu 6 (Kapuściska, Wyżyny, Łęgnowo). Zgodnie z przewidywaniami najwięcej głosów wśród kandydatów PO zebrał Maciej Świątkowski, ale drugie miejsce było niejako „zarezerwowane” dla wieloletniej radnej. Tymczasem z miejskiej rady dość nieoczekiwanie wypchnął ją swoim wynikiem Mateusz Zwolak (1148 głosów wobec 2212 głosów). Platformie pozostało „zagospodarowanie” radnej i jak się wydaje, właśnie się to udało. Bernadeta Różańska-Majchrzak została pełnomocnikiem prezydenta ds. rad osiedli.

- Jestem właśnie po obradach Komisji Samorządności i Statutowo-Organizacyjnej, nikt nie wspomniał o nowym stanowisku w ratuszu. Nie wiemy, czy będzie pełnione społecznie czy na podstawie umowy - zauważa Jarosław Wenderlich, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta Bydgoszczy.

- Warto pamiętać, że tworzenie tzw. gabinetów politycznych zostało zablokowane, więc jeśli jest to stanowisko urzędnicze, to procedura jego obsadzenia zakłada organizację konkursu. W Urzędzie Miasta Bydgoszczy wcześniej taką role pełnił już p. Grzegorz Szymczak, pytanie zatem, co będzie robił pełnomocnik? Musimy poznać dokładnie tę sprawę, jednak samo wzmocnienie działań rad osiedli nie jest złym pomysłem. Dobrze byłoby wyposażyć je w większe kompetencje, których w ciągu lat były pozbawiane.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

 • co o nowym stanowisku sądzą bydgoscy politycy
 • jaki zakres obowiązków będzie miała pełnomocnik ds. rad osiedli
Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.