Kibice dali narodowemu drugą szansę. Znów będą żegnać Golloba [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski
Magdalena Zimna

Kibice dali narodowemu drugą szansę. Znów będą żegnać Golloba [wideo]

Magdalena Zimna

Ubiegłoroczna GP na Stadionie Narodowym w Warszawie zakończyła się kompromitacją organizatorów i wściekłością kibiców. W tym roku fani znów wypełnią obiekt i liczą na ciekawe zawody.

- Bardzo się cieszę i z satysfakcją mogę powiedzieć, że mamy już prawie 90 procent sprzedanych biletów na zawody Grand Prix - ogłosił Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego, mówiąc o zbliżającym się turnieju w Warszawie. - Jednocześnie jestem głęboko przekonany, że pozostałe dziesięć procent sprzedamy bardzo szybko. Cieszę się, że kibice po raz kolejny pokazują, że żużel jest polskim sportem narodowym - dodał.

To oznacza, że kibice dali Warszawie, Stadionowi Narodowemu, a zwłaszcza organizatorom zawodów - drugą szansę. Przypomnijmy - rok temu próba rozegrania jednej z rund indywidualnych mistrzostw świata w stoli zakończyła się wielkim skandalem. Ponad 50 tysięcy kibiców opuszczało obiekt po przerwaniu turnieju z powodu zaniedbań organizacyjnych. Źle przygotowano tor, nie działała maszyna startowa, a wyścigi, które udało się rozegrać, były raczej parodią żużla.

Jako rekompensatę, PZM przygotował promocyjny pakiet biletów dla kibiców, którzy rok temu wybrali się do Warszawy. W tym roku żużel na Narodowym ma gościć przez dwa dni. Na 14 maja zaplanowano turniej o Grand Prix Polski, a dzień później ma odbyć się spotkanie Polska - Reszta Świata.

Obiekt będzie gotowy

O tym, że Stadion Narodowy czeka już na żużel zapewniała Monika Borzdyńska, dyrektor komunikacji i promocji, PL.2012+, spółki zarządzającej obiektem. - PGE Narodowy jest gotowy do przyjęcia jednej z najważniejszych dyscyplin sportu w Polsce. Dwa dni z czarnym sportem, to naprawdę wyróżnienie. Cieszymy się, że możemy znowu gościć najlepszych żużlowców na naszym stadionie - zapewniła.


T. Gollob po raz drugi pożegna się z kibicami na Narodowym. "Ustępuję miejsca młodszym kolegom".

Agencja TVN

Drugi rok z rzędu wsparcia jako sponsor tytularny udzielił Totalizator Sportowy Sp. z o. o. - Jesteśmy kibicami żużla, dlatego łatwiej nam wspierać ten jakże piękny sport - mówiła Aleksandra Piszczorowicz, dyrektor departamentu promocji i marketingu. - Niedawno do naszego programu Lotto Szkoła Mistrzów dołączył wspaniały duet żużlowców: Maciej Janowski i Maksym Drabik. Liczymy na nich zarówno w występach klubowych, jak i reprezentacyjnych.

Liczą na polski hymn

Polski Związek Motorowy zdecydował, że dziką kartę na turniej otrzyma Patryk Dudek. Rezerwowymi będą z kolei Maksym Drabik i Paweł Przedpełski. Stałych uczestników cyklu jest aż czterech: Jarosław Hampel, Maciej Janowski, Piotr Pawlicki i Bartosz Zmarzlik. - Liczymy na udany występ polskich zawodników w Warszawie, a mnie osobiście marzy się nawet Mazurek Dąbrowskiego - dodał Witkowski.

O celach sportowych opowiedział trener żużlowej reprezentacji Polski, Marek Cieślak. W głowie ma już drużynę na towarzyski mecz z topowymi zawodnikami świata. - To jest trudna sprawa, podawać szóstkę miesiąc przed zawodami. Nie wszyscy mieli okazję startować w zawodach ligowych. Liczę na całą dziewiątkę, która została powołana do kadry - zapowiedział. - Moje typy na mecz Polska vs. Reszta Świata to: Maciej Janowski, Piotr Pawlicki, Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Bartosz Zmarzlik oraz Maksym Drabik. Zawodnicy, którzy nie są w tej grupie, ale są w kadrze, muszą być gotowi, bo wszystko może się zdarzyć - skomentował Cieślak.

Duże oczekiwania i nadzieje

O wyjątkowości ścigania się na PGE Narodowym wspomnieli także zawodnicy, którzy wystartują w Grand Prix i w meczu Polska vs. Reszta Świata. - Cały czas pracuję nad tym, aby 14 i 15 maja móc wystartować - zdradził Jarosław Hampel. - Niebawem mam zaplanowane pierwsze treningi, które pokażą, czy wszystko jest w porządku po kontuzji. Przełom miesiąca będzie tym momentem, w którym będę sprawdzał swoją nogę. Jeśli będzie zgoda lekarzy, będę miał kilkanaście dni na przygotowanie się do startu na PGE Narodowym.


Gollob: - Wiemy, co mnie spotkało. Nie jestem w stuprocentowej formie.

Ostrą walkę zapowiedział Maciej Janowski. - Reprezentacja ma ogromny potencjał. Będziemy się bić o najwyższe cele, bo mamy jednych z najlepszych zawodników na świecie - podkreślił.

- Nadzieje są bardzo duże. Co prawda, początek sezonu w moim wykonaniu nie jest najlepszy, ale liczę na to, że do majowych zawodów zdołam uporać się z problemami, które mnie chwilowo dopadły. Na torze zawsze daję z siebie wszystko, całe serce wkładam w to, co robię, dlatego liczę na dobry występ - wtórował mu Piotr Pawlicki.

- Chcę krok po kroku, rozwijać się, iść do przodu, a powinno być ok - skromnie podsumował Bartosz Zmarzlik.

Mecz Polska Reszta Świata będzie oficjalnym pożegnaniem Tomasza Golloba z reprezentacją Polski. - Dla wszystkich, którzy interesują się żużlem, wiedzą, że Tomasz Gollob jest ikoną polskiego żużla - mówił Witkowski. - W zeszłym roku skończył karierę w Grand Prix, a w tym zakończy karierę reprezentacyjną. Uważamy, że to się Tomaszowi należy od nas, za to co zrobił dla polskiego żużla.

- Jestem człowiekiem spełnionym. Wszystkie lata, które spędziłem w tym sporcie, spowodowały, że zostałem mistrzem świata - dodał Gollob. - Dziękuję za piękne gesty PZM i całemu środowisku żużlowemu. Jest to dla mnie wielki gest i to nie jest smutne, to jest wspaniałe. Od dzisiaj będę kibicował moim młodszym kolegom z dużym sentymentem - zapewnił.

Są jeszcze wejściówki

Bilety do nabycia w formie pakietowej: na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland i Polska vs. Reszta Świata - na stronie internetowej www.kupbilet.pl. Bilety tylko na mecz Polska - Reszta Świata od 25 maja do nabycia województwie Mazowieckim w sieciach Inmedio i Relay, a 13 - 15 maja przy bramie nr 2 PGE Narodowego.

Magdalena Zimna

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.


Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.


Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.