KGW Jadowniki na biesiadzie z nową szefową

Czytaj dalej
Fot. Iwona Woźniak
Iwona Góralczyk

KGW Jadowniki na biesiadzie z nową szefową

Iwona Góralczyk

Elżbieta Kubera została szefową KGW Jadowniki. Zastąpiła na tym stanowisku Irenę Chrośniak. Obydwie panie spotkaliśmy na „Babskiej biesiadzie“.

Koło Gospodyń Wiejskich w Jadownikach jest jednym z prężniej działających w naszym regionie. Doceniliśmy to także w plebiscycie „Pomorskiej“.

Przez 16 lat szefowała tu Irena Chrośniak. W tym czasie panie uczestniczyły w wielu wydarzeniach, były zapraszane przez władze województwa kujawsko - pomorskiego, rozsławiały kuchnię pałucką podczas rozmaitych uroczystości.

- Do KGW należę już w sumie 44 lata. Koło istnieje jednak znacznie dłużej. W tym roku podjęłam decyzję, by przekazać ster Eli Kuberze. Jeździła z nami wszędzie, ma doświadczenie i równie piękny staż - w KGW udziela się bowiem już 37 lat - opowiada pani Irena.

Nowa szefowa godnie weszła w nową rolę. Zorganizowała, oczywiście z pomocą koleżanek z koła, „Babską biesiadę“.

Warto przypomnieć, że do tego KGW należą panie nie tylko z Jadownik Rycerskich i Bielskich, ale także z Kierzkowa i Chomiąży Księżej.

- W sumie jest nas ponad trzydzieści. Firmowe dania? - Żurek, galart, swojski chleb, sałatki, sernik, miodownik, cytrynowiec, babeczki. Sporo tego jest - mówi Elżbieta Kubera. Plany? - Organizacja imprez: Dzień Matki, Dzień Ziemniaka (z Radą Sołecką Jadowniki), a także zajęcia z rękodzieła - w świetlicy, dla miejscowych dzieci.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.