Kciuki za naszych! [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Adam Szczęśniak

Kciuki za naszych! [zdjęcia]

Adam Szczęśniak

Od wczoraj hala „Łuczniczka“ jest stolicą światowego karate shotokan. Od dzisiaj natomiast pierwsze walki i pokazy w ramach 7. mistrzostw świata.

Klub Bushi-do, co prawda z niemałymi problemami, zorganizował olbrzymią imprezę. - Mamy zgłoszenia z ponad 130 klubów z 35 państw! Na ulicach naszego miasta widać zawodników w dresach z Palestyny, Indii, Rosji, Kazachstanu, Turcji, Ukrainy, Czech, Polski i wielu innych krajów - mówi Adam Jaworski, dyrektor zawodów.

Wczoraj odbyło się seminarium z udziałem 100 karateków i gościa specjalnego, Japończyka Sadashige Kato, który ma 9. dan. A już dziś początek rywalizacji. Od 9.00 do 20.00 zmagać się będą zawodnicy do 13. roku życia. W sobotę zaprezentują się karatecy do 21. roku życia (do 21.00), a o 16.00 odbędzie się uroczyste otwarcie z udziałem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego i wicemarszałka województwa Zbigniewa Ostrowskiego. Po nich na matach - po raz pierwszy w historii MŚ - pojawią się osoby niepełnosprawne uprawiające ten sport. W niedzielę od 9.00 do 18.00 będzie chyba najciekawiej, bo będzie można zobaczyć seniorów i mastersów. Wstęp dla kibiców wolny.

My będziemy kibicować 32 karatekom z Bydgoszczy. Do faworytów powinni się zaliczać Matuszewska, Urban, Dybicz, Adametz, Le-Hai czy Wesołowska. Trener Piotr Gołębiewski wierzy, że będą medale.

O skali MŚ mogą świadczyć liczby: odbędzie się 247 konkurencji: rozstrzygać będzie aż 70 sędziów; a organizatorzy przygotowali 1300 medali.

Adam Szczęśniak

Od 1994 roku, czyli od początku swojej kariery zawodowej, pracuję w "Gazecie Pomorskiej". Przez 22 lata w dziale sportowym, najpierw pod batutą ś.p. Tomasza Malinowskiego, m.in. w toruńskim oddziale "GP" oraz we Włocławku, pilotując koszykarzy Anwilu, później przez kilka lat sam kierowałem działem, by w 2016 r. zostać wydawcą. Sport wciąż mam jednak w sercu, choć więcej czas poświęcam obecnie sprawom społecznym i politycznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.