Monika Smól

Każdy wierzy w Magdę Kwaśną

Nasi najlepsi żeglarze w klasie Laser. Fot. nadesłane Nasi najlepsi żeglarze w klasie Laser.
Monika Smól

W Warszawie odbyła się 7. Gala Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser. Uroczystość podsumowującą Puchar Polski zorganizowano w Hotelu Boss.

Zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego w Charzykowach to jedni z najlepszych w Pucharze Polski. Magdalena Kwaśna zajęła pierwsze miejsce w junior laser radial, Damian Kosmalski - także był najlepszy w U18 laser 4,7, Michał Pilarczyk był drugi w U18 laser 4,7, a Jakub Domagała - trzeci w U16 laser 4,7. W laser 4,7 powyżej 17 lat bezkonkurencyjna okazała się z kolei Hanna Romanowska.

Przyznano również wyróżnienia sezonu 2015. Jedno z nich trafiło w ręce Magdaleny Kwaśnej, która zajęła drugie miejsce podczas mistrzostw Europy juniorów, była trzecia w mistrzostwach świata juniorów oraz podczas mistrzostw świata juniorów ISAF.

Wyróżnienie otrzymał również Kacper Ziemiński, wychowanek ChKŻ, który zajął ósme miejsce w mistrzostwach świata seniorów i zdobył pierwszą kwalifikację olimpijską Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na Rio 2016.

To nie wszystkie wyróżnienia dla zawodników z ChKŻ.

Kapituła w składzie: Adam Liszkiewicz, Tomasz Chamera, Paweł Kowalski i Piotr Wetmański na najlepszą zawodniczkę klasy laser 2015 roku nominowali Magdaleną Kwaśną. Natomiast najlepszym zawodnikiem klasy laser został Kacper Ziemiński, który obecnie trenuje na chorwackich akwenach.

Swoje głosy podczas gali mogła oddać także publiczność. Wszyscy dostali koperty z nazwiskami zawodników nominowanych do nagrody publiczności. Wygrała - Magdalena Kwaśna.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.