Każdemu coś w duszy gra

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Każdemu coś w duszy gra

Jolanta Młodecka

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Kujawskim ma ciekawe propozycje dla dzieci i młodzieży. Ale nie nudzą się tu także seniorzy.

Co komu w duszy gra? Jednym folklor i orkiestry dęte, a jeszcze innym taniec i turystyka. Oprócz sekcji dziecięcych, gdzie najmłodsi mogą rozwijać talenty muzyczne, taneczne, malarskie, są też propozycje dla całkiem dorosłych. Dwa kluby seniora; „Polonez” i „Złota Jesień”, zespół folklorystyczny „Piotrkowianie.

Piotrkowski Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji jest pełen pomysłów. Pokazały to między innymi zakończone niedawno ferie, podczas których pracownicy ośrodka zapewnili dwa tygodnie świetnej zabawy. Choć ferie się skończyły, to przecież propozycje ośrodka wciąż są kuszące, zachęcające do odwiedzania placówki.

Jak w wielu ośrodkach, tak i w tym działają różne grupy zainteresowań. Pasje taneczne realizują trzy zespoły dziecięce i młodzieżowe. Prowadzona jest nauka gry na gitarze, a ostatni pomysł to sekcja teatralna. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 19 bm., godz. 16 w sali OSP.

W ośrodku jest też miejsce dla seniorów. Spotykają się tu członkowie dwóch klubów: „Złota Jesień” i „Polonez”.

Dzieje się dużo i ciekawie, nie tylko w samym ośrodku. - Z tym pomysłem nosiłem się już od jakiegoś czasu - twierdzi Arkadiusz Szczurowski, dyrektora ośrodka kultury w Piotrkowie Kujawskim. - Udało się, w ubiegłym roku założyliśmy klub turystyki rowerowej „Radość”, zorganizowaliśmy cztery rajdy. Współpracujemy z podobnym do naszego, klubem rowerowym w Osięcinach. Także w tym roku mamy bogate plany dotyczące rowerowej rekreacji.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.