Agnieszka Nawrockaagnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Katyński konkurs w rocznicę. Oto nasi laureaci

Konkurs katyński organizowany jest w kilku kategoriach. Uczniowie między innymi tworzą prace plastyczne oraz literackiem Fot. Agnieszka Nawrocka Konkurs katyński organizowany jest w kilku kategoriach. Uczniowie między innymi tworzą prace plastyczne oraz literackiem
Agnieszka Nawrockaagnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Zakończyły się obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Jak co roku towarzyszyły im konkursy tematyczne dla dzieci i młodzieży.

W konkursie plastycznym wyróżnieni zostali Kacper Konewka, Filip Konewka , Daria Kowania, Oliwka Mikołajewska, Nikola Nowak, Nikodem Owczarzak, Marcelina Zebel (wszyscy ze Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w Strzelcach ).

W konkursie fotograficznym wyróżniono Karolinę Szymandera (także ze Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w Strzelcach). W konkursie literackim I miejsce zajął Błażej Ziemniak (szkoła w Strzelcach) za wiersz „Wspomnienie o Katyniu” oraz Jan Grzechowski - (szkoła w Gębicach) za wiersz „Pamiętamy”. Wyróżnienia w tej kategorii dostali: Daria Kowania (SP w Strzelcach) za wiersz „Katyń”.

Konkurs wiedzy historycznej wygrali: Zuzanna Wachowska, Andżelika Jósiak i Mikołaj Nowakowski (kategoria szkoły podstawowe).

Wśród gimnazjów:

Szkoły ponadgimnazjalne:

Drużynowo najlepsze były szkoły: 1. Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Wylatowie oraz Zespół Szkół w Bielicach, w kategorii gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Agnieszka Nawrockaagnieszka.nawrocka@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.