Katecheta lubi wracać do Grudziądza

Czytaj dalej
Fot. Paweł Skraba
Daniel Dreyer

Katecheta lubi wracać do Grudziądza

Daniel Dreyer

Wieczór wspólnej modlitwy i wspomnień z ks. Adamem Bonieckim organizują uczestnicy dawnych katechez w kościele „Młodzieżowym”.

- To już 25 lat jak organizujemy spotkania opłatkowe uczestników katechez u księży Marianów - mówi Marek Czepek, jeden z ich organizatorów. A zaczęły się od ks. Kazimierza Jankiewicza, który w latach 1965-70 prowadził katechezy oraz nabożeństwa dla młodzieży. Potrafił ją „porwać” swoimi słowami i czynami. To dzięki niemu o parafii Niepokalanego Serca NMP wciąż mówi się: kościół „Młodzieżowy”. Kiedy ks. Jankiewicz przeniósł się z Grudziądza, zrodziła się idea jego corocznych spotkań z dawnymi uczniami. „Opłatki” odbywały się co roku.

Kiedy pięć lat temu ks. Jankiewicz zmarł, kontynuowania spotkań w Grudziądzu podjął się ks. Adam Boniecki, który w naszym mieście był katechetą na początku lat 60., gdy rozpoczynał swoją posługę kapłańską.

Spotkania odbywają się co roku, w pierwsze soboty stycznia. Najbliższe już dziś o g. 16. Rozpocznie się mszą św. w kościele „Młodzieżowym”, po której młodzież z lat 50. i 60. przejdzie do salki katechetycznej w domu parafialnym. Gośćmi specjalnymi spotkania będą ks. Adam Boniecki oraz ks. Eugeniusz Delikat, wieloletni przełożony grudziądzkich Marianów, również wspaniały katecheta.

Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.