Kasacja do NSA wpłynie już niedługo

Czytaj dalej
Fot. Joanna Bejma
Joanna Bejmajoanna.bejma@pomorska.pl

Kasacja do NSA wpłynie już niedługo

Joanna Bejmajoanna.bejma@pomorska.pl

Bydgoski oddział Agencji Nieruchomości Rolnych musi ją złożyć do 7 kwietnia br. Tymczasem w Pałacu Lubostroń planuje się kolejne koncerty.

Warunkiem złożenia kasacji było otrzymanie uzasadnienia decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Ta wpłynęła niedawno.

- I teraz, do 7 kwietnia, musimy złożyć kasację. Jest w trakcie przygotowywania - mówi Mieczysław Ruszkowski, zastępca dyrektora ANR w Bydgoszczy.

Warszawski sąd na początku br. podtrzymał stanowisko ministra rolnictwa i rozwoju wsi, który przyznał rację Leonowi Skórzewskiemu, potomkowi przedwojennych właścicieli lubostrońskiego zespołu pałacowo-parkowego (aktualnie mieszka w Australii - przyp. red.). Ten twierdzi, że majątek nie powinien zostać objęty dekretem Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego o przeprowadzeniu reformy rolnej (z 6 września 1944 roku).

Na drodze przed zmianą właściciela Pałacu Lubostroń stoi teraz tylko Naczelny Sąd Administracyjny.

Tymczasem pałac, który od ponad 20 lat jest instytucją kultury, nieprzerwanie prowadzi swoją działalność.

Ciekawie zapowiadają się kwietniowe wydarzenia. Już w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia, zaplanowano kolejny koncert pałacowy. Tydzień później, 10 kwietnia, dzieci zapoznają się z kolejnym instrumentem w orkiestrze symfonicznej - fletem (godz. 11). Interesująco zapowiada się także fortepianowy występ Mai Babyszki. Młoda pianistka w ubiegłym roku, na wiszącej 60 metrów nad ziemią specjalnej platformie dała koncert nad Brdą w Bydgoszczy. W planach także występ m.in. Krzysztofa Majchrzaka.

Joanna Bejmajoanna.bejma@pomorska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.