Kasa z imprezy poszła na dzieci z domów dziecka

Kuba K.

Kuba K.

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a co najważniejsze, udało się zebrać ponad 1.500 zł na domy dziecka w Żarach i Skwierzynie.

W sobotę, w zielonogórskim klubie Hasta la Vista,przy ul. Wrocławskiej, odbył się charytatywny Hertz Cup. Rozgrywany był w trzech kategoriach: open, damska i junior. Głównym celem rozgrywek, było zebranie pieniędzy dla dzieci z domów dziecka. Gościem specjalnym imprezy był znany aktor, ambasador firmy Hertz - Jacek Rozenek.

Kategoria open rozstrzygnęła się bez niespodzianek. W finale spotkali się dwaj najwyżej rozstawieni zawodnicy: Chris Shinnie i Domagoj Spoljar. Zwyciężył ten pierwszy 3:1. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Przybysz wygrywając 3:0 z Tomaszem Matejskim. Na 12. miejscu został sklasyfikowany nasz reprezentant, Grzegorz „Tiger“_Sowa.

W finale turnieju kobiet zwyciężyła Ewa Buczkowska, pokonując Mohamed Nazię 3:0. Mecz o trzecie miejsce, po zaciętej walce z Pauliną Sielską wygrała Katarzyna Owcarz 3:2. Magdalena Zgaińska z Zielonej Góry zajęła 10. miejsce.

- Łącznie w turnieju wzięło udział 70 uczestników. Z wpisowego oraz pieniędzy od sponsorów, udało się zebrać ponad 1.500 zł . Dziękujemy firmie Betado, która ufundowała obuwie dla dzieci. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach organizowanych przez Hasta la Vista w Zielonej Górze - powiedział „GL“_Grzegorz Gajewski, menedżer klubu.