Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Karuzela personalna ciągle w ruchu. Kto ją zatrzyma?

Wiesław Czechowski (z lewej) na otwarciu Domu Dziennego Pobytu Senior Wigor. Już nie jako dyrektor, a pracownik... Fot. nadesłane Wiesław Czechowski (z lewej) na otwarciu Domu Dziennego Pobytu Senior Wigor. Już nie jako dyrektor, a pracownik...
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Ogłoszone są dwa konkursy na wolne stanowiska kierownicze w gminie. Ważna zmiana - dyrektor SP ZOZ ma mieć pełen etat, a nie - 3/4 etatu.

Dotąd Wiesław Czechowski zatrudniony był na 3/4 etatu. Powód - jest zastępca dyrektora ds.medycznych. Wcześniej, zdaniem burmistrz Jolanty Fierek, Czechowski zatrudniony na stanowisku dyrektora jako menedżer, nie musiał mieć większego wymiaru pracy. Uważała, że taka sytuacja jest optymalna. Burmistrz mówiła to jeszcze na początku ubiegłego roku przed ogłoszeniem konkursu na to stanowisko. Mówiła o tym radnym i w mediach.

Teraz zmieniła decyzję - uważa, że dyrektor ma dużo obowiązków w związku z otwarciem nowej poradni kardiologicznej. Przypomnijmy, będzie w niej przyjmował pacjentów kardiolog Maciej Nawrot. Póki co ze środków gminy. Miał być kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, ale burmistrz już uprzedza, że mogą być kłopoty z jego pozyskaniem. - Słyszymy, że w całej Polsce nie będą ogłaszane konkursy, będą przedłużane przynajmniej do czerwca - mówi.

A Czechowski jest teraz pracownikiem administracyjnym. Miał być p.o. dyrektora. Dlaczego nie jest? - Prawo na to nie pozwalało - mówi burmistrz.

Jest pewne, że wystartuje w konkursie. Czas na złożenie dokumentów jest do 1 lutego, a konkurs zostanie rozstrzygnięty do 29 lutego. Teraz Czechowski nadal zajmuje się tworzeniem poradni kardiologicznej. Ile zarabia? Burmistrz mówi, że nie poda ani ona, ani zastępca dyrektora ds. medycznych Marzena Nawrot.

- Wiesław Czechowski jest teraz pracownikiem i zgodnie z przepisami nie wolno nam podać jego zarobków - twierdzi.

Alina Kaszkiel-Suska nie jest już dyrektorką MGOPS. Dostarczyła także zwolnienie za ostatni dzień pracy - 31 grudnia. - Zgodnie z naszymi wcześniejszymi ustaleniami nie dostała odprawy - mówi Fierek. - Należało się jej tylko wynagrodzenie za grudzień.

Zapytaliśmy we wtorek Alinę Kaszkiel-Suskę, czy rości sobie jakieś pretensje i czy przypadkiem nie będzie dochodzić swoich praw w sądzie. Odpowiedziała krótko: - To było porozumienie stron.

Nowi kandydaci na dyrektora MGOPS mogą się zgłaszać do 19 stycznia. W tym wypadku nazwisko nowego dyrektora powinniśmy poznać do końca stycznia.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.