Karetki dla Serocka z Koronowa, Dobrcza i Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Agnieszka Romanowicz

Karetki dla Serocka z Koronowa, Dobrcza i Bydgoszczy

Agnieszka Romanowicz

Nie będzie odrębnej karetki dla Serocka, ale zmieni się system łączności w ratownictwie medycznym, dzięki czemu pogotowie ma dojechać szybciej.

- Wiosna coraz bliżej, czas upominać się o karetkę dla Serocka. Słyszałem, że możemy na nią liczyć w wakacje, kiedy przybywają tu turyści. Więcej ludzi miało uzasadnić utworzenie dodatkowego zespołu ratownictwa w naszej wsi - mówi Czytelnik.

Pismo w sprawie karetki dla Serocka skierował do wojewody starosta świecki. Wynika z niego, że pogotowie będzie wzywane do tej wsi z okolicznych miejscowości. Umożliwi to reorganizacja systemu ratownictwa medycznego, planowana w regionie. „(...) polegająca na zmniejszeniu ilości rejonów operacyjnych z 21 do dwóch oraz liczby dyspozytorni z 20 do dwóch” - czytamy w odpowiedzi wojewody. „Docelowo w województwie kujawsko-pomorskim funkcjonować będzie rejon obejmujący zasięgiem dawne województwo bydgoskie z dyspozytornią medyczną zlokalizowaną w Bydgoszczy (posiadający 44 Zespoły Ratownictwa Medycznego) oraz rejon obejmujący działaniem dawne województwa toruńskie i włocławskie z dyspozytornią w Toruniu (posiadający 43 ZRM)”.

Odtąd dyspozytor nie będzie się kierował granicami powiatów i gmin. „(...) do zdarzeń z gminy Pruszcz będą mogły zostać dysponowane ambulanse stacjonujące najbliżej, np. z Dobrcza, Koronowa oraz Bydgoszczy”.

Do momentu reorganizacji systemu nie jest to możliwe „ograniczenia wynikają z braku dostatecznego współdziałania między dyspozytorami”.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.