Kardiologia we Włocławku będzie miała nowy angiograf

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Kardiologia we Włocławku będzie miała nowy angiograf

Małgorzata Goździalska

Wreszcie skończą się wyjazdy pacjentów na badania do Torunia.

W ostatnich dniach docierały do naszej redakcji niepokojące informacje o awarii angiografu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku.

Angiograf to urządzenie do badania naczyń krwionośnych oraz tętnic, żył i komór serca. Niezwykle przydatne na oddziale kardiologicznym, gdzie leczeni są między innymi pacjenci po zawale serca czy z podejrzeniem zawału.

Niestety, angiograf będący na wyposażeniu włocławskiego szpitala jest wyeksploatowany. I często się psuje. W takim przypadku pacjenci są wożeni na badania do Torunia, jak to było podczas ostatniej awarii, czy do Grudziądza, jak to było wcześniej. - Od ponad roku zabiegam o zakup tego urządzenia dla włocławskiego szpitala - przyznaje Wojciech Jaranowski, radny województwa i członek rady społecznej szpitala.

Na szczęście, w ostatnich dniach dotarły do Włocławka zapewnienia z urzędu marszałkowskiego w Toruniu, że angiograf zostanie zakupiony. Takie zapewnienie usłyszeli także na ostatnim posiedzeniu z ust Sławomira Kopyścia, członka zarządu zasiadający w radzie społecznej szpitala.

Pieniądze na zakup tego urządzenia mają pochodzić z budżetu samorządu, prawdopodobnie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Kiedy to urządzenie trafi do włocławskiego szpitala? Zdaniem radnego Wojciecha Jaranowskiego, dobrze będzie, jak na początku przyszłego roku. - Kilka miesięcy poczekamy bowiem na ogłoszenie przetargu - mówi.

Na razie stare, wyeksploatowane urządzenie zostało naprawione. Ale i tak wiadomo, że na dwa miesiące przed zamontowaniem nowego, stare będzie musiało być wyłączone. - A to oznacza, że znów pacjenci będą wożeni na badania do sąsiednich miast - podkreśla Wojciech Jaranowski.

Na kanwie sprawy z wyeksploatowanym angiografem poseł Joanna Borowiak (PiS) zaapelowała do marszałka o zwiększenie nakładów dla włocławskiego szpitala.

Małgorzata Goździalska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.