Kaplica przeszła remont

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

Kaplica przeszła remont

Szymon Cieślak

Maria Warda, sołtys Gogółkowa dziękuję wójtowi Błażejowi Łabędzkiemu za zamontowanie okien w budynku kaplicy, a także naprawę dachu i drzwi.

O sprawie pisaliśmy wiosną. Wtedy na sesji rady gminy w Gąsawie sołtys opowiedziała o tym, jak zebrała pieniądze na wymianę jednego z okien na strychu kaplicy (okno było wybite i zastawione dyktą). Jednocześnie zaproponowała, aby znaleźć sponsorów na wymianę pozostałych dwóch okien. Wtedy wójt Błażej Łabędzki stwierdził, że umowa, na mocy której parafia św. Floriana w Żninie wynajmuje obiekt zakłada, że to właśnie najemca zajmuje się remontami, wymianą okien, itd. Sesyjna dyskusja zakończyła się propozycją spotkania wójta z proboszczem.

Pracownicy gminy jednak przyjechali do Gogółkowa, wymienili okna (jedno większe i dwa małe), załatali dach i wymienili okleinę na drzwiach wejściowych od strony podwórka. W środę nastąpił odbiór wykonanych prac przez pracowników Urzędu Gminy.

- Jestem wdzięczna wójtowi Błażejowi Łabędzkiemu, że podszedł do sprawy ze zdrowym rozsądkiem i że zostało to zrobione - mówi Maria Warda, sołtys Gogółkowa.

- Zebrane na wymianę okna pieniądze, czyli 700 złotych, plus środki od sponsora chcę przeznaczyć na wymianę podłogi w kaplicy - dodaje Maria Warda.

W sprawę zaangażowany był także radny Józef Goc.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.