Kapitan odejdzie z Zawiszy

Czytaj dalej
Fot. Paweł Skraba
Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

Kapitan odejdzie z Zawiszy

Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

Drygas po zakończeniu kontraktu z bydgoskim klubem zostanie piłkarzem Pogoni. Podpisał 3-letni kontrakt, który będzie obowiązywał od 1 lipca 2016 roku.

To spodziewany transfer. Drygas był łączony ze szczecińskim klubem już latem zeszłego roku. Jednak wtedy nie do-szło do porozumienia. Głównie z tego powodu, że za przejście Drygasa trzeba było zapłacić. Radosław Osuch, właściciel Zawiszy, zażądał 800 tysięcy złotych. Z kolei włodarze Pogoni proponowali tylko 500 tys.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami transferowymi Dry-gas mógł prowadzić rozmowy z Pogonią i związać się z nią kontraktem pół roku przed końcem obowiązującej umowy z obecnym klubem.

- Wzmacniamy rywalizację w środku pola i stąd transfer Kamila - mówi Maciej Stolarczyk, dyrektor sportowy Pogoni. - Cieszymy się, że doszliśmy do porozumienia z zawodnikiem. Wierzymy, że od przyszłego sezonu piłkarz będzie dawał dużo radości naszym kibicom - dodał.

Zawiszanie jeszcze ze swoim kapitanem w czwartek zaczynają przygotowania do rundy wiosennej. Mają zaplanowane dwudniowe badania. Potem będą trenować w Bydgoszczy. W połowie lutego wyjeżdżają do Mar-belli w Hiszpanii, gdzie będą przebywali przez dwa tygodnie. W Polsce niebiesko-czarni mają rozegrać sześć gier kontrolnych. Podczas zgrupowania zagranicznego planują rozegrać przynajmniej cztery sparingi.

Wiadomo, że George Alawerdaszwili, Damian Ciechanowski, Łukasz Nawotczyński, Krzysztof Nykiel i Michał Cywiński dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Na razie natomiast trudno powiedzieć, kto wzmocni bydgoską drużynę.Piłkarze Chojniczanki przygotowania także rozpoczynają w czwartek. Treningi będą odbywać się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Bałtyckiej i w hali. W planie jest także zgrupowanie w Niechorzu, które odbędzie się od 15 do 23 lutego. Oprócz sparingów, już 9 stycznia chojniczanie wezmą udział w turnieju halowym Amber Cup, który odbędzie się w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu.

W Chojniczance nie będą już występować Dragan Jelić, z którym rozwiązano kontrakt oraz Radosław Bartoszewicz i Paul Grischok, którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Została przedłużona umowa z Patrykiem Mikitą. O transferach na razie cisza.

Najdłuższą przerwę będą mieli piłkarze Olimpii. Pierwsze zajęcia w Grudziądzu zaplanowane zostały na 11 stycznia. Sześć dni później rozpocznie się zgrupowanie w Cetniewie, gdzie zawodnicy będą przebywali do 23 stycznia. Drugi obóz odbędzie się 22-27 lutego w Gutowie Małym. Przypomnijmy, że w ekipie biało-zielonych już nie zagrają: Robert Szczot, Michał Łabędzki, Wojciech Reiman, Paweł Kowalczyk i Donald Djousse. Jedynym nowym piłkarzem jest Piotr Darmochwał wypożyczony z Wisły Płock.

Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.