Marcin Gołembiewski

Kamil Hyba bezkonkurencjny w Arteks Cup

Najlepsi tenisiści otrzymali medale i puchary. Fot. wanad Najlepsi tenisiści otrzymali medale i puchary.

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Wilkowicach odbyła się kolejna edycja Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar prezesa firmy „Arteks”.

- W zmaganiach brało udział 21 zawodników ze Szkoły Tenisa działającej przy TKKF Horyzont z Włocławka, Szkoły Tenisa Net Włocławka oraz sekcji tenisa ziemnego GTS Unia Choceń. Rywalizacja była bardzo ciekawa i emocjonująca - powiedział Radosław Babiński, organizator zawodów.

W kategorii do lat 8 bezkonkurencyjna okazała się Melania Rybarkiewicz z Włocławka, która w finałowym pojedynku wygrała z Kacprem Waleckim z Skibic. Na trzecim stopniu podium uplasował się Jakub Sikorski z Olganowa. W kategorii do lat 11 zwyciężył Adam Dankowski z Poddębic, drugie miejsce zajął Sebastian Bagiński ze Śmiłowic, na trzecim miejscu został sklasyfikowany Mikołaj Świątecki ze Śmiłowic.

W kategorii do lat 13 bezkonkurencyjny okazał się Kamil Hyba z Wilkowic, który wygrał wszystkie spotkania. Drugie miejsce zajął Tobiasz Kubiak z Grodztwa, na trzecim miejscu uplasował się Adam Dzierdziewski, tenisista z Włocławka.

Sędziami podczas turnieju byli Janusz Andrzejewski i Radosław Babiński.

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.