Kamienice w Bydgoszczy jak nowe [mapa interaktywna]

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Anna Stasiewicz

Kamienice w Bydgoszczy jak nowe [mapa interaktywna]

Anna Stasiewicz

Stary Fordon ma wiele urokliwych, ale często nieremontowanych od dawna kamienic. W tym roku 10 budynków, m.in. przy ul. Bydgoskiej, Rynek, Kapeluszników, doczeka się renowacji.

W tym roku gotowe mają być projekty przebudowy budynków i renowacja elewacji 10 kamienic w Starym Fordonie. Chodzi o budynki komunalne oraz należące do wspólnot zarządzanych przez Administrację Domów Miejskich.

Zakres prac obejmie wymianę ogrzewania, docieplenie elewacji oraz podłączenie nieruchomości do kanalizacji deszczowej. Projekty powstaną dla budynków zlokalizowanych przy ulicach: Bydgoskiej 26 i 29 oraz 3, 23, 7, 42, 4, Sikorskiego 2, Kapeluszników 2, 4 i Rynek 3. Część budynków zostanie też w tym roku podłączona do sieci gazowej.

Ogłoszono również przetarg na przygotowanie inwentaryzacji konserwatorskiej drewnianej werandy przy ul. Kapeluszników 2.

- Nietypowa konstrukcja z 1905 roku ze względu na jej walory architektoniczne zostanie odtworzona w ramach rewitalizacji osiedla - mówi Agnieszka Przybył z Biura Obsługi Mediów i Komunikacji Społecznej bydgoskiego urzędu miasta.

W tym roku na inwestycje związane z rewitalizacją Starego Fordonu ADM zarezerwowała 1 mln zł.

Projekt rewitalizacji Starego Fordonu przygotowany na zlecenie miasta obejmuje zarówno rewitalizację dróg jak i zieleni. Do 29 marca mieszkańcy mogli składać uwagi do zasadniczej części projektu rewitalizacji Starego Fordonu. Obejmuje ona zagospodarowanie terenów pomiędzy ulicą Bydgoską i brzegiem Wisły. Obecnie projektanci analizują uwagi mieszkańców i uwzględniają część z nich do dokumentacji projektowej.

Przed wakacjami planowane jest kolejne spotkanie z mieszkańcami, podczas którego przedstawiony zostanie raport z konsultacji oraz zakres przewidywanych zmian.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.