Kalwaria pięknieje dzięki wam

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik
Dariusz Nawrocki

Kalwaria pięknieje dzięki wam

Dariusz Nawrocki

Zarządu Fundacji „Kalwaria Pakoska” jak co roku o tej porze apeluje do naszych Czytelników o przekazanie 1 proc. na ratowanie zabytkowych kaplic.

- Zarówno pieniądze z corocznie organizowanej kwesty, jak i środki pozyskane z odpisu 1 procenta z rozliczeń podatkowych oraz z innych źródeł, pozwoliły nam odrestaurować wnętrze 19 kaplic kalwaryjskich: ołtarzy, obrazów i innego sprzętu ruchomego - przypomina Anna Grupa, prezes Fundacji „Kalwaria Pakoska”.

W ubiegłym roku dzięki otrzymanemu wsparciu członkowie fundacji wydali folder „Pakość i Kościelec na Szlaku Piastowskim”, pokryli koszty prac konserwatorskich 10 obrazów i krzyży, zorganizowali plener rzeźbiarski, współorganizowali wielkanocne warsztaty muzyczno-liturgiczne, dokończyli odrestaurowanie ołtarza z kaplicy „Wieczernik”, dofinansowali kwotą 6150 złotych wykonanie i montaż ławek ołtarza polowego na Wzgórzu Kalwaryjskim, wydali nowe widokówki, zakładki do książek oraz kalendarz na 2016 rok z kaplicami, ołtarzami i obrazami.

Przed fundacją kosztowne zadania związane z odrestaurowaniem dwóch ołtarzy z kaplicy „Kajfasz Więzienie” oraz odrestaurowaniem kolejnych obrazów i wyposażenia kaplic.

- W imieniu zarządu fundacji pragniemy przekazać podziękowanie tym wszystkim, wspierają nas w działaniach związanych z odrestaurowaniem kalwarii i promocją tego obiektu - wyznaje Anna Grupa i przypomina starą maksymę: „A będzie i Twoja pamiątka na wieczny czas stała, bo nie żył ten, po którym piękna pamięć nie została”.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.