Kalendarium włocławskie
24.02.1923 r.
Włocławek, fabryka Bohma przechodzi powojenny kryzys. Kierownictwo spółki stara się o przypływ kapitału. Przekształcono dotychczasową spółkę firmową w spółkę akcyjną. Do zarządu powołano Aleksandra Eichenwalda i Eugeniusza Vaedtke oraz Hugo i Wiktora Muhsamów i Leopolda Jana barona Kronenberga.
21.02.1922 r.
Zmarł Idzi Radziszewski. Urodził się w 1871 r, w Bartoszewicach. Gimnazjum ukończył w Płocku, Seminarium Duchowne we Włocławku. Studia teologiczne kontynuował w Petersburgu, Louvain w Belgii. Wykładał na wielu uczelniach europejskich. Biskup włocławski Stanisław Zdzitowiecki mianował go w 1908r. rektorem włocławskiego seminarium. Nowy rektor m.in. rozbudował seminaryjną bibliotekę, powołał do życia czasopismo „Ateneum Kapłańskie”. W 1919 r. odbyła się inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie w Lublinie, gdzie ks. Radziszewski został pierwszym rektorem.
26.02.1936 r.
W szkole im. Staszica rozpoczął się kurs oświatowy Polskiego Białego Krzyża dla żołnierzy analfabetów i półanalfabetów, rekrutujących się przeważnie z kresów wschodnich. Zaproszeni oficjele zachęcali żołnierzy do nauki, gdyż „wojna przyszłości zależeć będzie nie tyle od siły, ile od mózgu żołnierza”.
12.02.1965 r.
Ul. Przedmiejska we Włocławku tonie w ciemnościach. Przy tej ulicy znajduje się lokal WZG „Myśliwska”, nie cieszący się dobrą sławą - donosi „Gazeta Kujawska”. Ciemności sprzyjają burdom pijackim i chuligańskim. Może jednak w końcu zapadnie decyzja i naprzeciw „Myśliwskiej” zawiśnie lampa uliczna.