Kadetki Jokera i kadeci Koseta poznali przeciwników

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Kadetki Jokera i kadeci Koseta poznali przeciwników

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polski Związek Piłki Siatkowej w Warszawie ogłosił obsadę szesnastu turniejów ćwierćfinału mistrzostw Polski kadetek i kadetów.

Rozegrane zostaną one w dniach 17-20 marca. U chłopców nasz region reprezentować będzie Koset Grudziądz, który w minionym sezonie sięgnął po wicemistrzostwo Kujawsko-Pomorskiego ustępując pola jedynie Chemikowi I Bydgoszcz. Grudziądzanie zagrają w turnieju grupy IV, którego gospodarzem będzie Trefl Gdańsk, mistrz Pomorskiego. Koset zmagania rozpocznie w podgrupie „A”, w której zmierzy się z AZS UWM Olsztyn (mistrz Warmińsko-Mazurskiego) i UMKS Jurand Malbork (3. miejsce w Pomorskim). Natomiast w podgrupie „B” przeciwnikami Trefla Gdańsk będą KS Żak-Espadon Pyrzyce (wicemistrz Zachodniopomorskiego) i MKST Astra Nowa Sól (3. miejsce w woj. lubuskim).

Oprócz Koseta w ćwierćfinale MP kadetów zagrają także Chemik Bydgoszcz (pojedzie do Świnoujścia, grupa VI) oraz AZS OŚ VENATOR Toruń (pojedzie do Białegostoku, grupa IV).

W rozgrywkach centralnych dziewcząt weźmie udział Joker Świecie, który w województwie zajął 3. miejsce. Świecianki czeka daleka podróż do Lublina, gdzie zmierzą się z zespołami z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

Joker rozgrywki zacznie w podgrupie „B”, gdzie jego przeciwnikami będą BAS Białystok (mistrz Podlasia) i SMS MLKS Foto Ola Ostróda (wicemistrz warmińsko-mazurskiego). Natomiast w podgrupie „A” zagrają TPS Lublin (mistrz lubelskiego), ESPES Sparta Warszawa (wicemistrz mazowieckiego) i UKS Sprint Płociczno Tartak (4. miejsce w Podlaskim).

W 1/4 finału kadetek nasze województwo reprezentować będą również Pałac Bydgoszcz (zorganizuje turniej grupy VI) i WTS KDBS Bank Włocławek (zagra w Iławie, grupa V).

Dodajmy, że w każdym turnieju do finału o miejsca 1-4 wejdą dwie najlepsze drużyny z obu podgrup z zachowaniem wyniku meczu między nimi. Z kolei do półfinału MP awansują dwa najlepsze zespoły z każdego turnieju.

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.