Kabareton, czyli śmiech na scenie

Czytaj dalej
Fot. Adam lewandowski
Adam Lewandowski

Kabareton, czyli śmiech na scenie

Adam Lewandowski

Już po raz IV w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych zorganizowany został Kabareton - z udziałem gimnazjalistów nie tylko z powiatu bydgoskiego.

Imprezie patronował starosta bydgoski. Ale nagrody fundowali też wójtowie gmin: Dobrcz, Świekatowo i i Pruszcz Pomorski. O organizację imprezy zadbała klasa II technikum z wychowawcą prof. Anną Ligman. Zjechało do Karolewa 60 gimnazjalistów. Uczestnicy tegorocznego Przeglądu Twórczości Młodzieżowej zachwycili jury i publiczność. Stworzyli świat pełen magii i czarów. Baśnie były tematyką przedstawień uczniów z Wudzyna, którzy pod kierunkiem pani Agnieszki Klarkowskiej zaprezentowali „Baśnie żartem podszyte” oraz ze Świekatowa - „Czerwony Kapturek szuka księcia” uczniowie przygotowali z panią Urszulą Cybulską.

- Nie obeszło się bez parodii znanych telewizyjnych skeczy. W tę konwencję wpisał się kabaret z Pruszcza prowadzony przez panią Karolinę Besztak - mówi prof. Anna Ligman. - Na uwagę zasługuje też autorski scenariusz gimnazjalisty Maksymiliana Baumgarta pt. „Rodzina Wudzyńskich”. Do występu uczniów z Wudzyna przygotowała pani Zdzisława Jura. Widownia mogła też podziwiać teatr jednego aktora w wykonaniu Weroniki Januszewskiej ze Świekatowa. Ciekawym scenariuszem komediowym pochwalić się mogą artyści z Serocka. Przygotowali pod kierunkiem pani Elżbiety Zmarzlak „Ostatnią wyspę bezludną”... Pierwsze miejsce jury przyznało gimnazjalistom z Wudzyna - za program „Rodzina Wudzyńskich”; drugie miejsce - gimnazjalistom ze Świekatowa za przedstawienie „Czerwony Kapturek szuka księcia”, trzecie - gim-nazjalistom z Pruszcza Po-morskiego za skecz „Xawię i Jaś”.

Gratulujemy.

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.